Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: środa, 09 wrzesień 2015

Koszt budowy odcinków drogi ekspresowej S-5 na terenie województwa kujawsko-pomorskiego wyniesie około 60% budżetu posiadanego na ten cel przez GDDKiA. Oznacza to na pewno oszczędności, ale może nieść także wiele ryzyk dla tej inwestycji, co niepokoi grupę posłów Prawa i Sprawiedliwości, w których znalazł się Piotr Król.

Opublikowano w Bydgoszcz

Takiej zgodności jak dzisiaj na sali Sejmowej nie było dawno. Sprawa jest jednak bardzo ważna, gdyż dotyczy ponad 3 mln Polaków tworzących duże rodzinny, których budżety domowe często bywają napięte. Jeżeli poselski projekt ustawy zostanie przyjęty, na co się zanosi, to rady gmin będą miały możliwość stosowania ulg dla gospodarstw domowych objętych Kartą Dużej Rodzinny.

Opublikowano w Regionalne

Wczoraj mijała 76 rocznica zajęcia przez hitlerowców Inowrocławia. Podobnie jak w innych miastach zachodniej Polski, oznaczało to dla ludności cywilnej początek cierpienia. Przypomnijmy jak wyglądały pierwsze dni września na Kujawach i w Wielkopolsce.

Opublikowano w Inowrocław
środa, 09 wrzesień 2015 17:07

Jak wybrać najlepszy dom opieki

Nie zawsze możemy zapewnić opiekę dla starszych i schorowanych członków rodziny. Ludźmi chorymi bardzo często trzeba się opiekować przez całą dobę, a praca zawodowa i obowiązki domowe często to uniemożliwiają. Jeśli nie ma możliwości zapewnienia dobrej opieki bliskim najlepszym wyjściem jest umieszczenie jest ich w dobrym domu opieki.

Opublikowano w Polecane

Ulica Mińska biegnie wzdłuż linii kolejowej Bydgoszcz – Nakło. Mieszkańcy nagminnie przekraczają tam tory w sposób niezgodny z przepisami. Bezpieczeństwo w tym miejscu poprawiłaby budowa prostego przejścia dla pieszych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Nie pierwszy w okręgu bydgoskim, ale jak na razie jedyni, którzy odsłonili w pełni swoją listę wyborczą – komitet wyborczy partii Janusza Korwin-Mikke rejestrował dzisiaj listę wyborczą do Sejmu. Liderem listy jest Marcin Sypniewski, który kandydował przez rokiem na stanowisko prezydenta Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zjednoczona Lewica jako pierwsza w okręgu bydgoskim udała się do PKW w celu rejestracji listy wyborczej do Sejmu. Pomimo zgłoszenia listy kandydatów SLD nie chce jednak jej przedstawić, nakazując czekać opinii publicznej do soboty na oficjalną prezentację. Twój Ruch i OPZZ współtworzący tę koalicję mówią jednak wprost, że zostali oszukani i prawdziwego zjednoczenia nie ma – za to jest lista skonstruowana pod to, aby Krzysztof Gawkowski uzyskał mandat poselski.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 09 wrzesień 2015 14:48

Uroczystość w domu

Specjalne okazje wymagają odpowiedniej oprawy. Święta, urodziny, rocznice chcemy spędzić w atrakcyjnym otoczeniu i przy smacznych posiłkach. Jeżeli robimy uroczystość w domu musimy ją dobrze zaplanować, od menu po wystrój stołu.

Opublikowano w Polecane

Warte obejrzenia

« Styczeń 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Wiadomości z regionu