Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 05 wrzesień 2015
sobota, 05 wrzesień 2015 20:50

Referendum

W niedziele 6 września w godzinach 6:00 – 22:00 odbywać się będzie referendum ogólnokrajowej, na którym Polacy będą odpowiadać na trzy pytania. Zasada głosowania wydaje się bardzo prosta, będziemy mieli bowiem przy każdym pytaniu dwie kratki, gdzie naszym zadaniem będzie zaznaczyć odpowiedź ,,TAK” lub ..NIE”.

Opublikowano w Regionalne

Dość dużo uwagi w ostatnich dniach w mediach poświęca się problemowi imigrantów z Libii i z Syrii, niektórzy nazywają to zjawisko wręcz wędrówką ludu. Jedni obawiają się imigrantów na terenie Unii Europejskiej, a inni nawołują do humanitaryzmu. Pozwolę sobie także zabrać głos w tej sprawie, ale skupię się na przyczynie problemu.

Opublikowano w Regionalne

Wino z trzeciej edycji ,,Bydgostia Consular” pochodzi z piwnicy Koczor Pinczeszet z Balatonfured. Bydgoszcz jest jedynym miastem w Polsce posiadającym swoje wina węgierskie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Radca ambasady Węgier Pál Attila Illés goszcząc w piątek w Bydgoszczy, wyraził w imieniu ambasadora Ivána Gyurcsíka apel do Polaków o solidarność w sprawie imigrantów, z którymi boryka się jego kraj.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

    9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

  • W rządzie trwają prace nad reformą finansowania samorządów i oddaniem im większej autonomi

    Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Wiadomości z regionu