Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: środa, 23 wrzesień 2015

Wszystko wskazuje, że w tej kadencji parlamentu nie zostanie przyjęta nowa ustawa o prawie wodnym, która miała ustanowić Zarząd Dorzecza Wisły w Bydgoszczy. Zdaniem radnego województwa Andrzeja Walkowiaka odpowiada za to były wiceminister Środowiska Stanisław Gawłowski.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 24 wrzesień 2015 00:43

Prezydent Brejza pracoholikiem?

Radny Marcin Wroński stwierdza, że prezydent Ryszard Brejza z powodu niewykorzystania urlopów w ostatnich trzech kadencjach uzyskał prawie 90 tys. zł ekwiwalentu. Zdaniem Wrońskiego taka sytuacja bulwersuje wielu mieszkańców.

Opublikowano w Inowrocław

W inowrocławskich Solankach kampanie wyborczą zainaugurował Edmund Mikołajczak, postać znana niemalże każdemu inowrocławianinowi. Towarzyszyli mu przedstawiciele Komitetu Honorowego, popierającego jego kandydaturę.

Opublikowano w Inowrocław

W marcu przewodniczący Rady Miejskiej Solca Kujawskiego Mariusz Zamorowski złożył skargę na prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego do Rady Miasta Bydgoszczy. Zarzucał on, że włodarz Bydgoszczy narusza autonomię soleckiego samorządu. Do dzisiaj nie trafiła ona do Komisji Rewizyjnej, która powinna ją zbadać.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od kilku tygodni obowiązuje ustawa krajobrazowa, która daje samorządom oręż do walki z psującymi estetykę miast reklamami. Rada Miasta Bydgoszczy podjęła dzisiaj uchwałę o przystąpieniu do ustalenia zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury i tablic reklamowych. Szacuje się, że pracę nad uchwałą potrwają od 12 do 18 miesięcy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Rada Miasta Bydgoszczy przyjęła uchwałę, która ma zobowiązać prezydenta Rafała Bruskiego do przeznaczenia od 2016 roku na budowę dróg osiedlowych przynajmniej 35 mln zł. Zdaniem Platformy Obywatelskiej uchwała jest niezgodna z prawem i może być unieważniona przez wojewodę.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na wniosek klubu Platformy Obywatelskiej próbowano usunąć z porządku obrad dzisiejszej sesji Rady Miasta Bydgoszczy projekt obywatelski, który zakładał zobowiązanie prezydenta Bydgoszczy, aby od roku 2016 na budowę dróg osiedlowych przeznaczać 35 mln zł. Poparcie klubu SLD Lewica Razem nie wystarczyło jednak, aby uzyskać bezwzględną większość, konieczną do zmiany porządku obrad.

Opublikowano w Bydgoszcz

Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza w piśmie do ministra Marka Sawickiego ocenia, że rządowa pomoc dla poszkodowanych poprzez suszę jest dalece niewspółmierna do potrzeb. Rządowe plany porównują oni do pomocy o wymiarze symbolicznym.

Opublikowano w Regionalne

Do grona Honorowych Obywateli Bydgoszczy dołączyła dzisiaj Eleonora Harendarska, wieloletnia dyrektor Filharmonii Pomorskiej. Dziękując radnym za to wyróżnienie podkreślała ona szczególne znaczenie dla Bydgoszczy obchodów dnia 20 stycznia.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na wczorajszej sesji Rady Miejskie Inowrocławia radny Janusz Radzikowski pytał o przygotowanie miasta do przyjęcia imigrantów. Na posiedzeniu Rady Unii Europejskiej ustalono, że do Polski trafi przynajmniej 6 tys. imigrantów.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

    9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

  • W rządzie trwają prace nad reformą finansowania samorządów i oddaniem im większej autonomi

    Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Wiadomości z regionu