Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 20 wrzesień 2015

Gdy pod koniec czerwca pojawiły się niepokoje dotyczące szybkiego przyjęcia ustawy o prawie wodnym, która ustanowić miała Zarząd Dorzecza Wisły, wówczas minister Teresa Piotrowska uspokajała, że do końca kadencji jeszcze wiele czasu i uda się wszystko pomyślnie załatwić w ciągu kilku tygodni.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na sobotę 24 października zaplanowano przejazd kolejnego pociągu specjalnego w naszym regionie, tym razem na trasie Chojnice – Tuchola – Gostycyn – Pruszcz Bagienica. Wcześniej będzie trzeba jednak linię kolejową nr 241 oczyścić z drzew i krzewów, dlatego potrzebna będzie społeczna pomoc. Wycięty materiał będzie można zabrać na opał.

Opublikowano w Dobrcz i Koronowo

W niedzielę w Operze Nova w Bydgoszczy odbyła się konwencja wyborcza kandydata PiS na posła Łukasza Schreibera. Pomysł organizacji konwencji pod jednego kandydata na pewno jest oryginalny, choć zadbana o szeroką reprezentację środowiska Prawa i Sprawiedliwości.

Opublikowano w Bydgoszcz

Według badań opinii społecznej Platforma Obywatelska może liczyć na 3-4 mandaty. Bardzo dobrze wypada lider listy Zbigniew Pawłowicz, ale już o swoją parlamentarną przyszłość muszą się martwić minister Teresa Piotrowska i wiceminister Paweł Olszewski. PiS walczy o 5-6 mandatów.

Opublikowano w Regionalne
niedziela, 20 wrzesień 2015 19:27

Patejuk ratuje remis dla Zawiszy

Bramka w ostatniej akcji Sylwestra Patejuka pozwoliła bydgoskim piłkarzom wywalczyć cenny remis na trudnym boisku w Bytowie. 

Opublikowano w Sport
niedziela, 20 wrzesień 2015 12:35

Dokąd zmierzamy współprowadzeni przez media?

Dzisiaj przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Jest to dzień w którym jako przedstawiciele mediów powinniśmy szczególnie poddać się krytyce, ale też podjąć refleksję, czy nasze małe Ojczyzny, Polska, Europa zmierzają w dobrym kierunku.

Opublikowano w Regionalne

W poniedziałek kandydaci z listy Zjednoczonej Lewicy przedstawili w Bydgoszczy swoje wizję na system ochrony zdrowia. Wizję – gdyż wyraźnie było widać, że nie mają spójnego programu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

    9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

  • W rządzie trwają prace nad reformą finansowania samorządów i oddaniem im większej autonomi

    Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Wiadomości z regionu