Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 07 wrzesień 2015
wtorek, 08 wrzesień 2015 00:50

W Parku Kochanowskiego grają na nerwach

Kilka dni temu parkiem im. Jana Kochanowskiego po rewitalizacji zachwycała się Marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. Podczas spaceru prezydent Rafał Bruski demonstrował jej jedną z atrakcji tego miejsca – zewnętrzne instrumenty muzyczne. Nie wszyscy jednak się z nich cieszą.

Opublikowano w Bydgoszcz

Krystian Łuczak, który przewodniczy wojewódzkim strukturom SLD w kujawsko-pomorskim na antenie TVP Bydgoszcz stanowczo zapowiedział, że na liście Zjednoczonej Lewicy nie znajdzie się radny wojewódzki Roman Jasiakiewicz.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 07 wrzesień 2015 18:42

Frekwencja 7,8% - wyniki referendum

Zdecydowana większość uczestników niedzielnego referendum opowiedziała się za jednomandatowymi okręgami wyborczymi oraz przeciwko utrzymaniu dotychczasowej formy finansowania partii politycznych. Referendum nie może zostać jednak uznane za ważne, gdyż wzięło w nim zaledwie 2,3 mln Polaków, czyli frekwencja wyniosła 7,8%. Dla uznania referendum za ważne konieczna byłaby frekwencja na poziomie 50%.

Opublikowano w Regionalne

Warzywa dostępne w hipermarketach nijak się mają do pięknych okazów prosto z ogródka. Niestety polski klimat jest zbyt surowy, by każdego roku mieć pewność dobrych upraw. Rozwiązaniem tego problemu są przydomowe szklarnie, które ochronią roślinność przed każdą niepogodą.

Opublikowano w Polecane
poniedziałek, 07 wrzesień 2015 17:10

Nadal trwają negocjacje wokół list PiS-u

Pełnomocnik lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Latos przyznaje pytany przez nas, że cały czas prowadzone są negocjacje z Warszawą odnośnie list wyborczych Zjednoczonej Prawicy do Sejmu. Z tego też powodu oficjalnie cały czas trudno mówić o nazwiskach kandydatów.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 07 wrzesień 2015 16:42

Kto do Senatu z Inowrocławia?

Dzisiaj dobiega końca termin rejestracji komitetów wyborczych. Z racji, że w wyborach do Senatu obowiązują jednomandatowe okręgi wyborcze, to szansę na zostanie senatorami mają także kandydaci nie związani z partiami o największym poparciu w Polsce. Sprawdzamy kto może startować do Senatu z okręgu obejmującego Inowrocław i Nakło nad Notecią.

Opublikowano w Inowrocław

Dwójka bydgoskich parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości przedstawiło dzisiaj założenia inicjatywy ustawodawczej tej partii – propozycji wsparcia rodzin wychowujących dzieci kwotą powyżej 500 zł miesięcznie.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 07 wrzesień 2015 15:34

Twój Ruch i OPZZ optują za Jasiakiewiczem

Dzisiaj przedstawiciele dwóch środowisk lewicowych Twojego Ruchu i OPZZ, które tworzą wyborczą koalicję Zjednoczonej Lewicy, złożyli na ręce sekretarza wojewódzkiego SLD Ireneusza Nitkiewicza swoje propozycje kandydatur. Wśród nazwisk pojawił się radny województwa Roman Jasiakiewicz.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na nadzwyczajnej sesji obradował dzisiaj Sejmik w Toruniu. Radni podejmowali stanowisko do rządu w sprawie szkód wyrządzonym rolnikom przez suszę. Radny Andrzej Walkowiak uznał, że przy tej okazji warto także zaapelować do rządu o przyśpieszenie prac nad prawem wodnym, czyli ustawą ustanawiającą w Bydgoszczy Zarząd Dorzecza Wisły.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

    9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

  • W rządzie trwają prace nad reformą finansowania samorządów i oddaniem im większej autonomi

    Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Wiadomości z regionu