Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 14 wrzesień 2015

Radny Jarosław Wenderlich krytycznie ocenia incydent jaki miał miejsce w sobotę pod stadionem Zawiszy. W kasie odmówiono bowiem sprzedaży biletu Jerzemu Mickusiowi, członkowi rady nadzorczej klubu WKS Zawisza Bydgoszcz SA, tłumacząc to rzekomym zakazem klubowym.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 14 wrzesień 2015 21:30

Astoria i Artego zapowiadają udany sezon

Dwa bydgoskie kluby koszykarskie Artego i Astoria zacieśniają współpracę przed nowym sezonem. W poniedziałek rozegrały też towarzyski sparing.

Opublikowano w Sport
poniedziałek, 14 wrzesień 2015 19:23

To już ostatnie godziny na rejestrację kandydatów

W poniedziałek do bydgoskiej delegatury Państwowej Komisji Wyborczej kandydatów do Sejmu zgłosiła tylko Platforma Obywatelska oraz komitet Zbigniewa Stonogi. Wciąż niezarejestrowana jest Nowoczesna Ryszarda Petru czy komitet Grzegorza Brauna, a pozostały już ostatnie godziny.

Opublikowano w Regionalne

Komitet Zjednoczonej Lewicy przedstawił dzisiaj ogólniki swojego programu w zakresie ochrony zdrowia. Lider listy w okręgu bydgoskim Krzysztof Gawkowski zapowiedział, że lewica chce zwiększyć nakłady budżetowe na służbę zdrowia do 7% PKB.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 14 wrzesień 2015 17:52

Latos niepokoi się o pakiet onkologiczny

Od nowego roku obowiązuje pakiet onkologiczny, dzięki któremu służba zdrowia ma skuteczniej leczyć chorych na nowotwory. Po pierwszych miesiącach okazało się jednak, że wymaga on poprawek, poseł Tomasz Latos niepokoi się dość wolno prowadzonymi pracami. Czy zespół pod kierownictwem radnego wojewódzkiego Zbigniewa Pawłowicza pracuje terminowo?

Opublikowano w Bydgoszcz

Przedstawiciele bydgoskich struktur partii KORWiN chcą , aby Polacy na drodze referendum zdecydowali o przyjmowaniu imigrantów wyznania islamskiego. W ich opinii ta religia wiąże się z praktykami totalitarnymi.

Opublikowano w Bydgoszcz

Poseł do Parlamentu Europejskiego Tadeusz Zwiefka oraz poseł Paweł Olszewski przyznają, że relacje z marszałkiem województwa Piotrem Całbeckim są trudne, ale podkreślają, iż marszałek nie będzie mógł wydatkować środków unijnych bez uwzględniania potencjału Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

    9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

  • W rządzie trwają prace nad reformą finansowania samorządów i oddaniem im większej autonomi

    Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Wiadomości z regionu