Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 19 wrzesień 2015
sobota, 19 wrzesień 2015 22:07

Raport o sytuacji na Węgrzech

Problematyka napływu imigrantów zdominowała dyskusję publiczną w Europie. Węgrzy z napływem uchodźców, niekiedy agresywnie nastawionych, borykają się jednak na co dzień, w szczególności w południowej części kraju. Prezentujemy nasz raport poświęcony sytuacji na Węgrzech.

Opublikowano w Magazyn

W sobotę zakończył się XX Jubileuszowy Zjazd Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych. Jedna z ostatnich podjętych na nim decyzji dotyczyła organizacji kolejnego zjazdu ponownie nad Brdą.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zdaniem radnego, literata, Stefana Pastuszewskiego Jerzy Sulima-Kamiński podjął się napisania trylogii ,,Most Królowej Jadwigi”, aby nadać wielkość Bydgoszczy i w byciu bydgoszczaninem. W przeddzień 87 urodzin autora, odsłonięto tabliczkę z jego imieniem na dębie pamięci w Alei Ossolińskich.

Opublikowano w Bydgoszcz
sobota, 19 wrzesień 2015 10:00

Bernard Mroziński – bydgoski społecznik

Od kilku dni przy ulicy Gdańskiej 11, gdzie w przeszłości mieścił się Bydgoski Zakład Optyczny, wisi tablica poświęcona Bernardowi Mrozińskiemu, który swoją pracą społeczną zasłużył się w sposób godny uznania Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dość odważny pomysł na usprawnienie komunikacji w Święto Zmarłych ma bydgoski ratusz. Prezydent Rafał Bruski chce zaproponować bydgoszczanom możliwość bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską, która będzie w tym okresie wzmocniona dodatkowymi kursami. Miasto chce zyskać na tym mniejsze natężenie na drogach.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

    9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

  • W rządzie trwają prace nad reformą finansowania samorządów i oddaniem im większej autonomi

    Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Wiadomości z regionu