Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 13 wrzesień 2015

W sobotę 26 września Młodzież Wszechpolska organizuje protest przeciwko przyjmowaniu imigrantów narzucanych Polsce przez Unię Europejską. Komisja Europejska chce, aby Polska przyjęła ponad 10 tys. uchodźców.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 13 wrzesień 2015 21:58

Ostatnie dwa dni na rejestrację kandydatów

We wtorek do północy Państwowa Komisja Wyborcza rejestruje kandydatów na posłów i senatorów. Do tej pory w okręgu bydgoskim zgłoszono sześć komitetów, na rejestracje czeka m.in. Platforma Obywatelska czy Nowoczesna Ryszarda Petru.

Opublikowano w Regionalne

Piątkowa debata w Sejmie poświęcona kwestii możliwości uzyskania praw powiatu przez Inowrocław raczej niezbyt układała się po myśli prezydenta Ryszarda Brejzy. Podległe mu publikatory rozpoczęły natomiast nagonkę na opozycję.

Opublikowano w Inowrocław
niedziela, 13 wrzesień 2015 20:13

Polonia Bydgoszcz nie pojedzie w finale NICE PLŻ

Żużlowcy Polonii Bydgoszcz przegrali w drugim meczu Nice PLŻ na Łotwie i nie pojadę w finale I ligi. 

Opublikowano w Sport
niedziela, 13 wrzesień 2015 19:17

Olszewski z poparciem i hasłem europosła Zwiefki

,,3 mam z regionem” – takie hasło będzie towarzyszyć kampanii wyborczej posła i ministra Pawła Olszewskiego. Identyczne hasło przed rokiem towarzyszyło europosłowie Tadeuszowi Zwiefce, który nie kryje, że trzyma kciuki za Olszewskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 13 wrzesień 2015 18:57

Tomasz Latos ma poprowadzić PiS do zwycięstwa

W niedzielę dzień po konwencji warszawskiej, Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy listę do Sejmu dla okręgu bydgoskiego. Przedstawiono także kandydatów na senatorów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

    9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

  • W rządzie trwają prace nad reformą finansowania samorządów i oddaniem im większej autonomi

    Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Wiadomości z regionu