Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 22 wrzesień 2015

Rada Unii Europejskiej zatwierdziła dzisiaj podział 120 tys. uchodźców, ale państwa nie były jednogłośne. Polskę reprezentowała na szczycie minister Teresa Piotrowska. Pierwsi imigranci mają trafić do naszego kraju w przyszłym roku.

Opublikowano w Regionalne

Jak udało nam się ustalić kuriozalne warunki próbował stawiać organizującej w sobotę marsz antyimigracyjny Młodzieży Wszechpolskiej rzecznik Teatru Polskiego Artur Szczęsny. Domagał on się nieużywania w zaproszeniach na manifestację informacji, iż rozpocznie się ona na placu przed Teatrem Polskim.

Opublikowano w Bydgoszcz

W środę Rada Miasta Bydgoszczy zająć ma się obywatelskim projektem uchwały zakładającej przekazywanie od przyszłego roku na budowę dróg osiedlowych przynajmniej 35 mln zł z budżetu miasta. Dzisiaj natomiast prezydenta Rafała Bruskiego odwiedzili mieszkańcy osiedli, gdzie potrzeby infrastrukturalne są dość duże – Miedzynia i Prądów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Niespodziewanie prezydent Ryszard Brejza wycofał z dzisiejszej sesji Rady Miejskiej Inowrocławia uchwałę zmieniającą statut Kujawskiego Centrum Kultury. Chodziło o rozszerzenie zadań tej instytucji o wydawanie portali informacyjnych.

Opublikowano w Inowrocław

Lidia Stolarska i Jarosław Kopeć nadal będą radnymi miejskimi w Inowrocławiu. Większość Rady Miejskiej nie chciała podjąć decyzji o wygaszeniu ich mandatów, choć pojawiły się temu przesłanki, gdyż łączyli w sposób niezgodny z prawem swój mandat z funkcją ławnika.

Opublikowano w Inowrocław

W środę Rada Miasta Bydgoszczy ma zdecydować o wejściu Miasta Bydgoszczy w skład Bydgoskiej Lokalnej Grupy Działania – Dwie Rzeki, która będzie miała szansę zabiegać o środki unijne z RPO na przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu. LGD obejmie swoim zasięgiem osiedla najbardziej zagrożone wykluczeniem mieszkańców.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

    9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

  • W rządzie trwają prace nad reformą finansowania samorządów i oddaniem im większej autonomi

    Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Wiadomości z regionu