Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 01 wrzesień 2015
środa, 02 wrzesień 2015 00:52

JOW miał być najważniejszym celem

Do zarządzonego przez prezydenta Bronisława Komorowskiego referendum w sprawie jednomandatowych okręgów wyborczych pozostały tylko trzy dni kampanii wyborczej. Zainteresowani wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych nawet nie korzystają z darmowych tablic do publikowania ogłoszeń w ramach kampanii referendalnej. Zanosi się zatem na to, że Paweł Kukiz odniesie w niedzielę dotkliwą porażkę.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jak co roku bydgoszczanie zebrali się na uroczystym apelu z okazji kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski mówił o propagandzie niemieckiej chcącej pokazać zamieszkujących miasto nad Brdą Polaków od złej strony i zachęcał do powtarzania prawdy na temat tamtych wydarzeń.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 01 wrzesień 2015 23:36

Warto coś zmienić

Kiedy jest ciepło łatwiej wykonać remont. Odnowione ściany schną niemal błyskawicznie, otwarte okna ułatwiają ulatnianie się niepożądanych zapachów. Nie tylko wygląd ścian warto zmienić, można pójść za ciosem i od nowa zaplanować nasze wnętrza. Cały czas powstają nowe trendy dotyczące aranżacji powierzchni mieszkalnych, można wybrać i wdrożyć takie, które pasują do naszego gustu.

Opublikowano w Polecane
wtorek, 01 wrzesień 2015 20:24

Rząd uruchamia pomoc dla rolników

488 mln zł rząd przygotował na pomoc dla rolników, których dotknęła susza. Ta klęska żywiołowa w sposób szczególny uderzyła w rolników z województwa kujawsko-pomorskiego. O pomoc wnioskować można do końca września.

Opublikowano w Regionalne

W sobotę Nadgoplańskie Towarzystwo Historyczne przeprowadziło akcję sprzątania ewangelickiego cmentarza w Rusinowie. Znajdowano wówczas w grobowcach butelki i puszki po alkoholu. Nie minęły dwie doby i wandale ponownie dali o sobie znać.

Opublikowano w Inowrocław

Pierwszym tematem w kampanii wyborczej Zjednoczonej Lewicy jest problematyka Kościoła Katolickiego. Krzysztof Gawkowski wraz z zastępcą prezydenta Anną Mackiewicz mówili o potrzebie wyprowadzenia lekcji religii ze szkół. Lista postulatów jest jednak znacznie dłuższa – likwidacja Funduszu Kościelnego, opodatkowanie księży, czy likwidacja etatów kapelanów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj w szkołach uroczysta inauguracja roku szkolnego 2015/2016. Po raz drugi w Technikum Kolejowym przy Bydgoskiej Szkole Wyższej, gdzie naukę rozpoczyna 100 uczniów z klas I i II.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 01 wrzesień 2015 10:44

Ostrowski o zespole spójności komunikacyjnej

W piątek na naszych łamach ukazał się artykuł ,,Ustalą inwestycje drogowe i kolejowe z RPO przy zielonym stoliku”. Chodzi tutaj o Zespół Spójności Komunikacyjnej Drogowej i Kolejowej, który w praktyce dokona wstępnej selekcji inwestycji drogowych i kolejowych, które będą mogły być sfinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnej.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 01 wrzesień 2015 10:29

Lewica od Palikota agituje przeciwko JOW

W niedziele na ulicach Bydgoszczy działacze Twojego Ruchu paradowali w koszulkach ,,Nie dla JOW”, którzy zachęcali bydgoszczan do niegłosowania za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych. Zdaniem Twojego Ruchu JOW doprowadziłoby to do zabetonowania sceny politycznej, na której występowałaby tylko Platforma Obywatelska oraz Prawo i Sprawiedliwość.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

    9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

  • W rządzie trwają prace nad reformą finansowania samorządów i oddaniem im większej autonomi

    Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Wiadomości z regionu