Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 04 wrzesień 2015
piątek, 04 wrzesień 2015 20:42

Derby regionu dla Zawiszy Bydgoszcz

Aż pięć bramek strzelili w derbach piłkarze Zawiszy i Olimpii. O jedną lepsi byli nasi piłkarze. 

Opublikowano w Sport

Wniosek prezydenta Andrzeja Dudy o rozpisanie razem z wyborami parlamentarnymi referendum został odrzucony przez Senat. Jan Rulewski głosował przeciwko, senator Andrzej Kobiak natomiast nie pojawił się na nim.

Opublikowano w Regionalne
piątek, 04 wrzesień 2015 15:49

PKW prosi polityków aby dali nam odetchnąć

Po północy rozpocznie się przedreferendalna cisza, czyli nie będzie można już agitować za pytaniami referendalnymi, równocześnie toczy się jednak kampania wyborcza do parlamentu. Państwowa Komisja Wyborcza zwraca się zatem z apelem do komitetów wyborczych, aby w ten weekend ograniczyć działania wyborcze.

Opublikowano w Regionalne

Za kilka godzin rozpocznie się cisza wyborcza przed niedzielnym referendum. Odpowiadać będzie na nim na dwa ważne pytania – pierwsze dotyczy zmiany ordynacji wyborczej na jednomandatowe okręgi wyborcze, drugie natomiast dalszego finansowania partii politycznych.

Opublikowano w Regionalne

Mija już tydzień od posiedzenia Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości poświęconego listom wyborczym do Sejmu. W tygodniu listy miały zostać przedstawione w okręgach. Na temat okręgu bydgoskiego cały czas nic oficjalnie nie wiemy.

Opublikowano w Inowrocław

W niedziele NSZZ Solidarność organizuje wielki festyn rodziny na terenie Łuczniczki w Bydgoszczy. Gwiazdą wieczoru będzie artysta kabaretowy Jerzy Kryszak, który jest sympatykiem ludzi Solidarności. Na tym jednak nie koniec atrakcji artystycznych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

    9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

  • W rządzie trwają prace nad reformą finansowania samorządów i oddaniem im większej autonomi

    Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Wiadomości z regionu