Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: środa, 16 wrzesień 2015

Wczoraj Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała w okręgu bydgoskim listę komitetu Grzegorza Brauna o dość wdzięcznej nazwie ,,Szczęść Boże”. Jeden z kandydatów Sławomir Walecki nie tracił cennego czasu w kampanii wyborczej i tego samego dnia na Facebook-u zaczął agitację oferują m.in. legalizację prostytucji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Radny województwa Roman Jasiakiewicz zapowiedział, że w najbliższym czasie priorytetowo zamierza potraktować kwestię rozdziału funduszy z RPO na inwestycje kolejowe, przede wszystkim na linię kolejową nr 356.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Jesienią 1939 roku ziemia Kujawska i Pałucka spłynęła polską krwią. W przyszły piątek Nadgoplańskie Towarzystwo Historyczne w podkruszwickich Łagiewnikach chce oddać hołd ofiarom niemieckich zbrodni.

Opublikowano w Inowrocław

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju wyraziło zgodę, aby przewozy tramwajowe do Fordonu wykonywały Miejskie Zakłady Komunikacyjne. Dla Bydgoszczy oznacza to rozwiązanie dość dużego problemu, który powstał przy wykorzystaniu funduszy unijnych.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 16 wrzesień 2015 17:37

Zawisza gra dalej w Pucharze Polski

Piłkarze Zawiszy Bydgoszcz awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski. W środę nie bez problemów wyeliminowali II-ligową Stal Stalowa Wola. 

Opublikowano w Sport

W środę odbyło się specjalne posiedzenie Sejmu poświęcone kryzysowi imigracyjnemu w Europie. Premier Ewa Kopacz wyraziła się przeciwko odgórnemu narzucaniu liczby uchodźców poszczególnym krajom, ale przy tym podkreślała, że musimy być solidarni. Stanowczy sprzeciw takiemu rozwiązaniu wyrażało natomiast Prawo i Sprawiedliwość, wraz z pozostałymi siłami politycznymi tworzącymi obóz zjednoczonej prawicy.

Opublikowano w Regionalne

Poseł Łukasz Krupa, który niegdyś był działaczem Twojego Ruchu, na przykładzie sytuacji z Romanem Jasiakiewiczem, negatywnie ocenia postępowanie liderów Zjednoczonej Lewicy.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 16 wrzesień 2015 14:05

Jasiakiewicz zostaje radnym niezależnym

 Od dzisiaj Roman Jasiakiewicz nie jest w żaden sposób związany z SLD. Choć zapowiada dalsze przywiązanie do wartości lewicowych, to nie kryje, że w przypadku tego środowiska ważniejszy od Bydgoszczy jest partyjny interes.

Opublikowano w Bydgoszcz

W październikowych wyborach w okręgu bydgoskim będziemy mieli do wyboru aż cztery komitety, które nazywają siebie antysystemowymi (Kukiza, Korwina-Mikke, Stonogi i Brauna). O sytuacji na scenie politycznej rozmawiamy z bydgoskim radnym, doktorem Stefanem Pastuszewskim.

Opublikowano w Regionalne

Wtorek był ostatnim dniem rejestrowania przez Państwową Komisję Wyborczą kandydatów na posłów i senatorów. Tego dnia do rejestracji ruszyły w Bydgoszczy komitety ,,Szczęść Boże” Grzegorza Brauna, Nowoczesna Ryszarda Petru oraz w ostatniej chwili, na pięć minut przed północną Samoobrony.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

    9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

  • W rządzie trwają prace nad reformą finansowania samorządów i oddaniem im większej autonomi

    Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Wiadomości z regionu