Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 28 wrzesień 2015

Największa dyskusja na poniedziałkowej sesji Sejmiku poświęcona była Kujawsko-Pomorskiego Programu Spójności Drogowej i Kolejowej, który spotkał się z krytyką w zachodniej części województwa. Radny Roman Jasiakiewicz zagroził wprost, że rozważa skierowanie sprawy do Komisji Europejskiej, marszałek Piotr Całbecki natomiast przyczyn szukał w PKP i Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju.

Opublikowano w Regionalne

Związkowcy z Arrivy domagają się uczciwej konkurencji w regionalnych przewozach, póki jednak co odbijają się od ściany, gdyż ze strony Zarządu Województwa i Sejmiku nie spotkali się z żadną reakcją. Na poniedziałkowej sesji Sejmiku, po kilku godzinach wyczekiwania, z trudem udało im się w ogóle dojść do głosu.

Opublikowano w Regionalne

Dzisiaj swoją działalność zaangażował komitet obywatelski na rzecz utworzenia Uniwersytetu Medycznego im. Ludwiga Rydygiera w Bydgoszczy. Miałaby być to zupełnie nowa uczelnia, która zostałaby powołana na mocy ustawy, pod którą zbierane są podpisy – potrzeba ich 100 tys.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zdaniem historyków zbrodniarze niemieccy, którzy na Pomorzu i w Bydgoszczy dopuścili się zbrodni eksterminacji Polaków, po zakończeniu wojny bez problemów robili dalsze kariery w Republice Federalnej Niemiec. Opowie o tym we wtorek na spotkaniu organizowanym przez Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego ,,Grota” w Bydgoszczy Maciej Mazurkiewicz.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 28 wrzesień 2015 16:02

Zielone światło dla Trasy Uniwersyteckiej

Sejmik wyraził dzisiaj zgodę na nadanie Trasie Uniwersyteckiej statusu drogi wojewòdzkiej. Oznacza to, że Bydgoszcz ma szansę pozyskać dotację na ten cel z Regionalnego Programu Operacyjnego. Ten zamysł krytykowało jednak SLD.
Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 28 wrzesień 2015 08:04

Apel prezydenta Bruskiego do toruńskich politykòw

Szanowni Państwo,

dajcie nam, mieszkańcom Bydgoszczy, decydować o tym, co jest dla nas dobre, a co złe.  Od momentu powstania województwa kujawsko-pomorskiego (choć wielu z Was było temu przeciwnych) podejmujdecie działania i decyzje, dzięki którym chcecie bezpośrednio wpływać na losy nas – bydgoszczan.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Wiadomości z regionu