Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 27 wrzesień 2015
niedziela, 27 wrzesień 2015 21:21

Artego wygrywa, Astoria przegrywa

Ze zmiennym szczęściem w ligowych rozgrywkach rywalizowały dwa nasze koszykarskie zespoły. 

Opublikowano w Sport
niedziela, 27 wrzesień 2015 21:17

Zjednoczona Prawica? Chyba nie do końca

PiS i Solidarna Polska idą w skali kraju razem do wyborów, o tym jednak, że koalicja nie wszędzie jest szczera pokazuje jednak Inowrocław, gdzie partia Jarosława Kaczyńskiego jest w opozycji, zaś Zbigniewa Ziobry współrządzi z Platformą Obywatelską i Ryszardem Brejzą.

Opublikowano w Inowrocław
niedziela, 27 wrzesień 2015 21:16

Piękne bramki na Zawiszy

Piękne bramki strzelali w niedzielę w meczu ze Stomilem Olsztyn piłkarze Zawiszy. Dzięki temu awansowali na drugie miejsce w tabeli. 

Opublikowano w Sport
niedziela, 27 wrzesień 2015 20:24

Dlaczego Toruń chce nas przymusić do metropolii?

W piątek toruńscy posłowie z mównicy sejmowej oczerniali Bydgoszcz. Próbowano zbudować opinie, że bydgoszczanie są jakimiś imperialistami, którzy chcą za wszelką cenę zaszkodzić Toruniowi. Zatem jeżeli Sejm by nie narzucił metropolii bydgosko-toruńskiej, to Bydgoszcz zrobi wszystko, aby Toruń nie znalazł się w związku metropolitarnym. Jak to się jednak ma do tego co robi marszałek Piotr Całbecki i Urząd Marszałkowski w Toruniu?

Opublikowano w Regionalne
niedziela, 27 wrzesień 2015 17:28

Król rozpoczyna kampanie wyborczą w sadzie

Dość późno inauguruje swoją kampanie wyborczą poseł Piotr Król, co spowodowane było zapewne obowiązkami parlamentarnymi, gdyż za nami dość emocjonujący tydzień sejmowy. Król wraz kandydatem PiS na senatora Markiem Gralikiem zapowiedzieli wspólną walkę o interesy rolników i sadowników.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dość dużymi emocjami zakończyło się ubiegłotygodniowe posiedzenie Sejmu, na którym przyjęto ustawę o związkach metropolitarnych. Teraz ustawę musi zaopiniować Senat, który będzie mógł złożyć poprawki. Debata nad związkami metropolitarnymi znalazła się w programie najbliższego posiedzenia Senatu.

Opublikowano w Regionalne

Dzisiaj na warszawskich Powązkach odbywa się uroczystość pogrzebowa ofiar stalinowskiej bezpieki. Osób, które nie pogodziły się z podległościom swojej ojczyzny wobec Moskwy. Symboliczny hołd oddano im także na Starym Rynku w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Około 1,5 tys. osób wzięło udział w sobotnim proteście zorganizowanym przez Młodzież Wszechpolską. Wbrew zapowiedziom niektórych mediów przebiegł on spokojnie bez większych incydentów. Manifestowano przy tej okazji oczekiwanie ściągnięcia do Polski repatriantów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Członkowie partii KORWiN z liderem listy do Sejmu Marcinem Sypniewskim i kandydatem na senatora Cyprianem Sajną wyrazili publiczną krytykę wobec minister Teresy Piotrowskiej, której politykę oceniają za bardzo niebezpieczną dla Polski. Krótką konferencję prasową odbyli na Placu Wolności, czyli pod biurem poselskim Piotrowskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

    9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

  • W rządzie trwają prace nad reformą finansowania samorządów i oddaniem im większej autonomi

    Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Wiadomości z regionu