Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 10 wrzesień 2015

W czwartek w bydgoskiej delegaturze PKW zarejestrowano trzynastu kandydatów z listy Partii Razem. W odróżnieniu od listy Zjednoczonej Lewicy oferują oni nowe twarze w polityce i ,,prawdziwie lewicowy” program.

Opublikowano w Bydgoszcz

Łukasz Cyprian Urbański popierany przez Polskie Stronnictwo Ludowe jest pierwszym zarejestrowanym w okręgu bydgoskim kandydatem na senatora. W ubiegłym roku bezskutecznie ubiegał się on o funkcję wójta Pruszcza Pomorskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 10 wrzesień 2015 18:52

Niebezpieczne kontrole drogowe w Tupadłach

Inspekcja Transportu Drogowego wypatrzyła sobie punkt, w którym przeprowadzane są regularne kontrolę kierowców, w podinowrocławskich Tupadłach na trasie na Gniezno. Padają jednak głosy, że kontrole mające służyć bezpieczeństwu na drogach, w tym miejscu tworzą dodatkowe zagrożenia.

Opublikowano w Inowrocław

Na oficjalnej stronie ratusza Bydgoszcz.pl oraz miejskim koncie Facebook-owym zachwalany jest poseł Paweł Olszewski za wspieranie korzystnych dla miasta rozstrzygnięć wokół drogi ekspresowej S-10. Osobiście chętnie się do tych gratulacji dla posła przyłącze, ale lista ojców tego sukcesu jest znacznie dłuższa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wyzwanie napływu imigrantów z Syrii i Libii to obecnie największe wyzwanie stojące przed Unią Europejską. Temat zapewne będzie dominował przez najbliższy czas także w Polsce i zapewne stanie się trwałym elementem trwającej kampanii wyborczej. Wczoraj dość stanowcze przemówienie wygłosił w Strasburgu przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, które fragment wraz z polskim tłumaczeniem prezentujemy.

Opublikowano w Regionalne

Europoseł Janusz Zemke w ,,Rozmowie Dnia” Radia PiK bronił decyzji władz SLD, które nie dopuściły do rejestracji Romana Jasiakiewicza jako kandydata na posła. W opinii Zemke Zjednoczona Lewica ma w okręgu bydgoskim mocną listę.

 

- Ja uważam, że jest to mocna lista – stwierdza europoseł Janusz Zemke, przy tym podkreślając wyraźnie, że nazwisko Romana Jasiakiewicza nie było konieczne do jej wzmocnienia.

 

- Jeżeli słyszę tezę, że lewica w województwie to Roman Jasiakiewicz, to strasznie mi się robi żal 24 osób na tej liście – tłumaczy poseł do Parlamentu Europejskiego - Nie mogę pojąć, co to się porobiło, że w województwie i w Bydgoszczy ma być jedna osoba.

 

Zemke podkreślał, że Jasiakiewicz w opinii SLD powinien startować do Senatu.

 

 

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

    9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

  • W rządzie trwają prace nad reformą finansowania samorządów i oddaniem im większej autonomi

    Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Wiadomości z regionu