Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 24 wrzesień 2015
piątek, 25 wrzesień 2015 00:43

Laudacja poświęcona Elenorze Harendarskiej

W środę odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta Bydgoszczy, w czasie której do grona Honorowych Obywatelii Bydgoszczy dołączyła Eleonora Harendalska. Laudację na jej cześć wygłosił wiceprzewodniczacy Rady Miasta Jan Szopiński. Prezentujemy treść całego jego wystąpienia, które przedstawia dokonania Honorowej Obywatelki Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Po godzinie 20:00 w czwartek zebrały się połączone: Komisja Administracji i Cyfryzacji oraz Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, aby ocenić poprawki do projektu ustawy o związku metropolitarnym. Wcześniej bowiem na posiedzeniu plenarnym, podczas II czytania tej ustawy, poseł Antoni Mężydło złożył poprawkę, która ma odgórnie narzucić metropolię bydgosko-toruńską.

Opublikowano w Regionalne

Rzutem na taśmę zdecydowano się wprowadzić do porządku obrad Sejmu II czytanie ustawy o związkach metropolitarnych. Posłowie PiS, PSL i SLD zgłosili dość daleko idącą poprawkę, nie obyło się też bez kwestii dotyczących bezpośrednio naszego województwa – poseł Antoni Mężydło krytykował rząd i zgłosił poprawkę, która ma narzucić Bydgoszczy tworzenie metropolii z Toruniem.

Opublikowano w Regionalne
czwartek, 24 wrzesień 2015 19:52

Służba publiczna walczy o podwyżki

W czwartek na ręce wojewody petycje skierowali związkowcy z Solidarności, reprezentujący pracowników administracji rządowej. Nie oceniają oni bowiem pozytywnie perspektyw polityki płacowej rządu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj radnym wojewódzkim zaprezentowano Kujawsko-Pomorski Plan Spójności Komunikacji Drogowej i Kolejowej, dokument opracowany przez zespół powołany przez marszałka Piotra Całbeckiego, do udziału w pracach którego nie chciano przyjąć przedstawicieli Miasta Bydgoszcz. Znaczenie tego planu jest dość duże, gdyż dofinansowanie środkami unijnymi z RPO uzyskają tylko te projekty, które w nim zostały ujęte.

Opublikowano w Regionalne
czwartek, 24 wrzesień 2015 15:33

Zasadzono Wiarę, Nadzieję i Miłość

W Parku Miejskim w Szubinie młodzież wraz z samorządowcami nasadziła dęby. Celem uroczystości była promocja ekologii i przypomnienie, że jesteśmy wszyscy odpowiedzialni za środowisko.

Opublikowano w Krajna i Pałuki
czwartek, 24 wrzesień 2015 13:43

Latos pytał w Sejmie o pakiet onkologiczny

Niepokój opóźniającą się nowelizacją pakietu onkologicznego wyraził w Sejmie poseł Tomasz Latos. Wiceminister zdrowia Piotr Warczyński z kolei dawał do zrozumienia, że nowelizacja ustawy nie jest potrzebna, a wystarczy wydanie tylko nowych rozporządzeń.

Opublikowano w Regionalne

Dzisiaj oficjalnie otwarte zostało Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawienniczego, które pozwolić ma na organizację na Kujawach targów na najwyższym poziomie. Powoli są snute plany o odbudowie pozycji Bydgoszczy jako miasta targowe. Pierwszą zaplanowaną imprezą są targi myśliwskie, które odbędą się pod naszym patronatem w październiku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dość niespodziewanie, nawet dla samych inicjatorów uchwały obywatelskiej, Rada Miasta Bydgoszczy przegłosowała uchwałę, która zakłada, że w budżecie na rok 2016 oraz na lata kolejne, miasto będzie musiało przeznaczać przynajmniej 35 mln zł na drogi osiedlowe. Uchwała przeszła gładko, gdyż radni koalicji PO – SLD Lewica Razem nie wzięli udziału w głosowaniu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Radny Bogdan Dzakanowski na wczorajszej sesji Rady Miasta zażądał wyjaśnień od prezydenta, w sprawie działań rzecznika Teatru Polskiego, który wzywał organizatorów sobotniej manifestacji antyimigracyjnej do niezwoływania się przed Teatrem Polskim.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

    9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

  • W rządzie trwają prace nad reformą finansowania samorządów i oddaniem im większej autonomi

    Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Wiadomości z regionu