Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 17 wrzesień 2015
czwartek, 17 wrzesień 2015 23:35

Epidemiolodzy rozpoczynają jubileuszowy zjazd

W Bydgoszczy rozpoczął się XX Jubileuszowy Zjazd Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych. W piątek i w sobotę w Operze Nova będą odbywać się dyskusje na temat wyzwań przed którymi staje polska epidemiologia.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj Parlament Europejski przyjął w Brukseli rezolucję ustawodawczą, która dotyczy zasad rozlokowania ponad 100 tys. uchodźców w krajach tworzących Unię Europejską. Do Polski ma trafić 9287 osób, co stanowi 7,7% grupy uchodźców, którzy objęci są tą rezolucją. Zanim rezolucja wejdzie w życie, będzie musiała zostać zaakceptowana przez Radę Unii Europejskiej.

Opublikowano w Regionalne
czwartek, 17 wrzesień 2015 19:44

Szef kujawsko-pomorskiego PiS zawieszony

Poseł Łukasz Zbonikowski z Włocławka został zawieszony w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości. Partia apeluje do niego także, aby dobrowolnie zrezygnował z kandydowania – w okręgu toruńsko-włocławskim startuje z trzeciego miejsca i ma szansę na mandat. Chodzi o sprawy obyczajowe.

Opublikowano w Regionalne
czwartek, 17 wrzesień 2015 15:49

Echa sejmowej debaty na temat imigrantów

Poseł Łukasz Krupa wyraża poparcie dla słów premier Ewy Kopacz, która apelowała do Polaków o bycie solidarnym z uchodźcami. Przyjmować imigrantów nie chce jednak PiS, w bardziej stanowczym tonie wypowiada się Michał Nowak z Młodzieży Wszechpolskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 17 wrzesień 2015 13:16

Z Długą może jednak powalczyć o schetynówkę

Urząd Miasta w Inowrocławiu doszedł do wniosku, że najbardziej optymalną formą sfinansowania utwardzenia ulicy Długiej będzie pozyskanie środków z Narodowego Programu Budowy Dróg Lokalnych, czyli popularnie nazywanego schetynówkami. Przez ostatnie miesiące ratusz szedł w zaparte, że inwestycje sfinansuje Unia Europejska.

Opublikowano w Inowrocław
czwartek, 17 wrzesień 2015 12:03

Andreas Jonsson chce kupić Polonię Bydgoszcz

Były żużlowiec bydgoskiego klubu Andreas Jonsson chce zostać właścicielem Polonii. 

Opublikowano w Sport

W najbliższą środę Rada Miasta Bydgoszczy będzie debatować nad obywatelskim projektem uchwały, która miałaby zobowiązać prezydenta Bydgoszczy, aby od przyszłego roku na utwardzanie dróg gruntowych miasto przeznaczało przynajmniej 30 mln zł rocznie. Zdaniem przewodniczącego Rady Miasta Bydgoszczy Zbigniewa Sobocińskiego, projekt ten zawierać ma błędy formalne.

Opublikowano w Bydgoszcz

Radny województwa Andrzej Walkowiak informuje, że w piątek w Centrum Onkologii gościć będzie Minister Zdrowia. W jego opinii będzie to doskonała okazja, aby załatwić problem braku refundacji na badania onkologiczne nowoczesnym sprzętem, który bez przetargu zakupił Pawłowicz, będąc jeszcze dyrektorem tego szpitala.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

    9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

  • W rządzie trwają prace nad reformą finansowania samorządów i oddaniem im większej autonomi

    Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Wiadomości z regionu