Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 25 wrzesień 2015

W planie wizyty byłego ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina w naszym województwie znalazł się też Inowrocław. Wyraził on poparcie dla kandydatury Andrzeja Walkowiaka na posła, zaś kandydat poruszył ważny temat dotyczący udziału Inowrocławia w obszarze metropolitarnym.

Opublikowano w Inowrocław

W sobotę o godzinie 16:00 spod Teatru Polskiego w Bydgoszczy wyruszy manifestacja przeciwko sprowadzaniu do Polski imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu. Jakie to niesie dla nas zagrożenia, chcieli pokazać dzisiaj Wszechpolacy organizując happening połączony z konferencją prasową.

Opublikowano w Bydgoszcz

Bydgoski radny, a zarazem kandydat na posła, Łukasz Schreiber wraz z kandydatem do parlamentu z Poznania Szymonem Szynkowskim, przekonywali nad Brdą w centrum Bydgoszczy, że pora zacząć wziąć się w Polsce za rewitalizację szlaków wodnych. Ta inicjatywa mogłaby zbliżyć Bydgoszcz z Poznaniem.

Opublikowano w Bydgoszcz

W piątek lider Polski Razem Jarosław Gowin gościł w Bydgoszczy. Celem jego wizyty było udzielenie poparcia dla kandydatury Andrzeja Walkowiaka, odniósł się on także do imigracyjnego kryzysu z którym boryka się Europa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Duże emocje panowały na sali sejmowej w momencie, gdy marszałek Małgorzata Kidawa-Błońska poddała pod głosowanie poprawkę posła Antoniego Mężydły z Torunia, która miała narzucić już na szczeblu ustawowym narzucenie Bydgoszczy metropolię. Ostatecznie Mężydło nie przekonał jednak do swoich racji większości Sejmu.

Opublikowano w Regionalne

Dzisiaj Sejm miał głosować nad projektem ustawy, który pozwoliłby miastom powyżej 70 tys. mieszkańców uzyskać prawa powiatu. Wcześniej taką decyzję musiałyby wyrazić lokalne samorządy i uzgodnić z rządem. W ostatniej chwili zdecydowano się jednak wycofać to głosowanie z bieżącego, przedostatniego w VII kadencji, posiedzenia Sejmu.

Opublikowano w Inowrocław

Przed dwoma tygodniami opisywaliśmy incydent, który miał miejsce pod stadionem Zawiszy, przed dwoma tygodniami. Nie chciano sprzedać członkowi rady nadzorczej Jerzemu Mickusiowi klubu biletu tłumacząc to rzekomym ukaraniem go zakazem klubowym.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

    9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

  • W rządzie trwają prace nad reformą finansowania samorządów i oddaniem im większej autonomi

    Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Wiadomości z regionu