Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: środa, 30 wrzesień 2015
czwartek, 01 październik 2015 00:58

Nowoczesna zapowiada nowy styl i walkę o 16%

W klubie Awangarda odbyła się w środę konwencja bydgoskiej listy Nowoczesna Ryszarda Petru. Prezentowani kandydaci podkreślali, że nie są politykami, ale ludźmi chcącymi działać na rzecz przemian w Polsce, reprezentującymi szeroki wachlarz zawodowy.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 01 październik 2015 00:42

SLD skarży Radę Miejską do wojewody

Przed tygodniem Rada Miejska Inowrocławia odrzuciła wnioski o wygaszenie mandatów radnych Lidii Stolarskiej i Jarosław Kopecia, którzy mieli z naruszeniem prawa łączyć mandaty z pełnieniem funkcji ławnika. Wczoraj radny Andrzej Kieraj poinformował, że powiadomił o tej sprawie wojewodę.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 30 wrzesień 2015 23:59

Senat debatował nad metropoliami

W środę w Senacie odbyła się debata nad ustawą o związkach metropolitarnych. Przebiegała ona spokojnie, podsekretarz stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji Jan Grabiec wyraził pogląd, że możliwość zmniejszenia progu ludnościowego dla związku metropolitarnego do 350 tys. mieszkańców może być do zaakceptowania. Głosowania zaplanowano na piątek.

Opublikowano w Regionalne

Pod Pomnikiem Walki i Męczeństwa na Starym Rynku, miejscu zbrodni nazistowskich na Polakach w 1939 roku, odbyła się konferencja prasowa radnych Platformy Obywatelskiej. Centralnym punktem było zdjęcie z sobotniej manifestacji antyimigracyjnej, na którym młody mężczyzna podnosi rękę ku niebu, co było gestem charakterystycznym wśród hitlerowców.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na Wyspie Młyńskiej zainaugurował swoja kampanie wyborczą komitet wyborczy Pawła Kukiza w okręgu bydgoskim. Kandydaci z liderem Pawłem Skuteckim na czele proponują Polakom zmianę pokoleniową w Sejmie i mniejszy udział państwa w naszym życiu codziennym.

Opublikowano w Bydgoszcz

Marek Gralik chce przywrócić Senatowi należną pozycję, dlatego mając wybór zdecydował się kandydować w okręgu bydgoskim na funkcję senatora. Zapowiada także godną reprezentację Bydgoszczy w tej izbie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Miasto Bydgoszcz oficjalnie wycofało się z planu budowy wielofunkcyjnego centrum przy Placu Teatralnym, który miałby służyć także festiwalowi Marka Żydowicza. Budując relacje miasta z właścicielem festiwalu Cammerimage planowano w dłuższej perspektywie budowę nowych obiektów na Placu Teatralnym, ale podobne problemy jak Bydgoszcz mają mieć też inne miasta.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

    9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

  • W rządzie trwają prace nad reformą finansowania samorządów i oddaniem im większej autonomi

    Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Wiadomości z regionu