Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: środa, 02 wrzesień 2015

Opublikowane w ubiegłym tygodniu listy Ruchu Kukiza wywołały duże emocje, głównie wśród samych kandydatów. Przyszłość tego komitetu stanęła pod dużym znakiem zapytania. Paweł Kukiz zdecydował się na roszady na listach i dzisiaj przedstawiły finalnie propozycje swoich kandydatów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Język angielski stał się językiem uniwersalnym, ogólnoświatowym mimo iż wywodzi się z niewielkiej wyspy na obrzeżach starego kontynentu, zupełnie wyparł on języki najstarszych cywilizacji. Popularność nauki języka angielskiego przerosła najśmielsze oczekiwania British Council, która sprawuje nadzór nad jakością nauczania i czystością języka wśród obcokrajowców. Tysiące osób miesięcznie zdaje egzaminy państwowe i zyskuje certyfikaty znajomości angielskiego na coraz bardziej zaawansowanych poziomach. Od najmłodszych lat dzieci uczą się języka obcego nie innego jak angielski. W polskich szkołach podstawowych została wprowadzona obowiązkowa nauka języka angielskiego, praktycznie każdy maturzysta, student XXI wieku komunikuje się co najmniej na poziomie FCE językiem angielskim, bez przymusu, presji. Owszem presja otoczenia istnieje, jednak wynika ona z potrzeby - podaje platforma Preply, oferująca m.in  korepetycje z angielskiego w Bydgoszczy.

Opublikowano w Polecane

Wakacje parlamentarne dobiegają końca i w przyszłym tygodniu obrady wznowi Sejm. W programie obrad znajduje się budzący duże emocje w Inowrocławiu senacki projekt ustawy o samorządzie powiatowym, który w przypadku przyjęcia przez parlament dałby szansę temu miastu na uzyskanie praw powiatu.

Opublikowano w Inowrocław

Zdaniem prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego Sejmik podjął pośpiesznie uchwały dotyczące ochrony krajobrazu, aby zdążyć przed wejściem w życie nowej ustawy, która wymagałaby podejmowania partnerskich uzgodnień z samorządami. Bydgoski ratusz uchwały Sejmiku ocenia jako zawierające poważne błędy oraz mogące szkodzić interesom nie tylko miasta, ale też bydgoszczan posiadających działki na obszarze objętym ich oddziaływaniem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Rada Miasta Bydgoszczy wyraziła dzisiaj zgodę na zmianę statusu części ulic Sułkowskiego, Ogińskiego oraz Trasy Uniwersyteckiej, w celu nadania jej kategorii drogi wojewódzkiej, co będzie konieczne, aby pozyskać środki na dalszą rozbudowę tego traktu aż do alei Jana Pawła II. Prezydent Rafał Bruski jest optymistą i przyznaje, że nawet bez dotacji unijnej ta inwestycja będzie realizowana.

Opublikowano w Bydgoszcz

Nie tylko prezydent Rafał Bruski mówił we wtorek 1 września o potrzebie mówienia prawdy historycznej o dywersji niemieckiej. Bydgoskie koło Młodzieży Wszechpolskiej po południu przeprowadziło akcję informacyjną, która poświęcona była kłamliwemu terminowi – krwawej niedzieli.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

    9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

  • W rządzie trwają prace nad reformą finansowania samorządów i oddaniem im większej autonomi

    Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Wiadomości z regionu