Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 08 wrzesień 2015

Przewodniczący miejskich struktur SLD w Bydgoszczy, a zarazem wiceprzewodniczący Rady Miasta Bydgoszczy Jan Szopiński zwraca się z listem otwartym do Janusza Zemke o interwencje, w sprawie umiejscowienia na liście Zjednoczonej Lewicy Romana Jasiakiewicza. Troską tego wystąpienia jest wynik lewicy w wyborach do Sejmu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Arogancja działacza PSL Ryszarda Bobera, który pełni funkcję przewodniczącego Sejmiku zaskakuje coraz bardziej. Tym razem z powodu swojego ,,widzimisię” nie chciał dopuścić do głosu wiceprzewodniczącego sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, posła Jana Ardanowskiego.

Opublikowano w Regionalne

Jeżeli do końca września ulica Długa w Inowrocławiu nie zostanie uznana za drogę wojewódzką, to pomysł sfinansowania jej budowy za środki Unii Europejskiej praktycznie będzie niemożliwy do realizacji. Oznaczać będzie to, że koncepcja zastępcy Ireneusza Stachowiaka upadnie.

Opublikowano w Inowrocław
wtorek, 08 wrzesień 2015 15:28

Cyfryzacja wchodzi do placówek pocztowych

W placówce Poczty Polskiej na bydgoskim Błoniu uruchomiono drugi w Polsce punkt aktywności cyfrowej, gdzie będziemy mogli potwierdzić internetowy profil zaufany. Otwarcia na poczcie przy ul. Broniewskiego 8 dokonał Minister Administracji i Cyfryzacji Andrzej Halicki w towarzystwie członka zarządu Poczty Polskiej Piotra Michalskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 08 wrzesień 2015 11:41

Referenda ośmieszone przez partiokrację

5,9% Polaków chce wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych, 1,6% jest przeciwko, zaś reszta ma to gdzieś. Obecny model finansowania partii politycznych podoba się 1,3% Polaków, nie podoba zaś 6,2%. Tak wygląda referendum w procentach bezwzględnych i choć frekwencja okazała się koszmarna, to te liczby powinniśmy przyjąć.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 08 wrzesień 2015 11:41

Mariusz Rumak odchodzi z Zawiszy Bydgoszcz

Mariusz Rumak nie jest już trenerem I-ligowego Zawiszy. We wtorek klub podziękował mu za współpracę.

Opublikowano w Sport
wtorek, 08 wrzesień 2015 10:36

Lewica udaje demokratyczną (komentarz)

Mamy do czynienia co prawda z komitetem Zjednoczonej Lewicy w nazwie, ale tak naprawdę co łączy te kilka środowisk to nie wspólna idea, lecz chęć dorwania mandatów poselskich przez liderów, co dość mądrze skomentował nie będący w głównym nurcie lewicowym prof. Hartman. Bydgoscy działacze SLD natomiast każdego dnia dają nam do zrozumienia, że ich troska o miasto jest na pozór.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 08 wrzesień 2015 08:44

W Bydgoszczy frekwencja najwyższa w regionie

Województwo kujawsko-pomorskie pod względem frekwencji w niedzielnym referendum umiejscowiło się poniżej średniej krajowej. Byłaby ona zapewne znacznie niższa, gdyby nie zawyżający wynik Bydgoszczy, co świadczy o wyższym poczuciu obywatelskości bydgoszczan.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Listopad 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Wiadomości z regionu