Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 29 wrzesień 2015

Dość emocjonująco wyglądała w poniedziałek dyskusja na Sejmiku na tematy związane z inwestycjami kolejowymi. Bydgoscy radni zarzucali marszałkowi Piotrowi Całbeckiemu, że marginalizuje zachodnią część województwa i nie chce zrewitalizować linii kolejowej nr 356. Całbecki natomiast stwierdził, że inwestycje blokuje PKP i resort infrastruktury. Ministerstwo nie zgadza się jednak z tą opinią.

Opublikowano w Regionalne
środa, 30 wrzesień 2015 00:03

Kruszwica też ma szansę na obwodnicę

Na poniedziałkowej sesji Sejmiku wojewódzkiego w ramach prezentacji Kujawsko-Pomorskiego Planu Spójności Komunikacyjnej Drogowej i Kolejowej, przedstawiono aktualny stan dróg w województwie oraz perspektywy inwestycyjne. Budowa obwodnicy Kruszwicy i Strzelna rozważana jest we współpracy z Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju, Pakości być może będzie zrealizowana już za środki wojewódzkie.

Opublikowano w Inowrocław

Ruszył ,,obywatelski” komitet na rzecz utworzenia w Bydgoszczy Uniwersytetu Medycznego, którego inicjatorzy nawołują aby była to inicjatywa ponad podziałami politycznymi. W sytuacji jednak, gdy mamy kampanie wyborczą, a na konferencji inaugurującej inicjatywę pojawiają się materiały wyborcze kandydatów jednej partii, to są to tylko pobożne życzenia.

Opublikowano w Bydgoszcz

Być może będą mogły powstać obok siebie metropolia: bydgoska i toruńska. Tak przynajmniej zakłada poprawka wicemarszałka Senatu Jana Wyrowińskiego z Toruniu, która zakłada obniżenie wymogu ludnościowego do 350 tys. Komisja Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej ostatecznie jednak nie wydała jednak pozytywnej opinii wobec ustawy o związkach metropolitarnych.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 29 wrzesień 2015 16:40

Olszewski za portem w Solcu Kujawskim

Podczas spotkanai z mieszkańcami Solca Kujawskiego sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju poparł starania tego miasta dla wybudowania portu multimodalnego na Wiśle. O tę inwestycje zabiega także Bydgoszcz, która chce ulokować port w Łęgnowie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Do Prezesa Regionalnej Izby Obrachunkowej w Bydgoszczy napisał inowrocławski radny powiatowy Jacek Olech. Chodzi o wydawany przez Kujawskie Centrum Kultury portal informacyjny, choć ta instytucja kultury nie ma prowadzenia takiej działalności zapisanej w swoim statucie.

Opublikowano w Inowrocław

Na poniedziałkowej sesji Sejmik przyjął stanowiska, które dotyczyły problematyki rzeki Wisły. Jedno z nich zakładało regulację tej rzeki, co pozwoliłoby uniknąć straty związane klęskami żywiołowymi w przyszłości. Drugie ze stanowisk nawiązuje wprost do ustanowienia Zarządu Dorzecza Wisły w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

    9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

  • W rządzie trwają prace nad reformą finansowania samorządów i oddaniem im większej autonomi

    Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Wiadomości z regionu