Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 15 wrzesień 2015

W przyszłą środę Rada Miasta zajmie się obywatelskim projektem uchwały, który firmuje radny Bogdan Dzakanowski, którego celem jest zobowiązanie prezydenta Rafała Bruskiego, aby w od przyszłego roku na budowę dróg osiedlowych miasto przeznaczało przynajmniej 30 mln zł.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ubiegłym tygodniu na naszych łamach zamieściliśmy budzące kontrowersje wystąpienie przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claude Jucnkera, który wzywał wszystkie państwa członkowskie do solidarnego przyjmowania imigrantów dodając, że jest to częścią dziedzictwa kontynentu. Nie zgadza się z nim wiceprezes węgierskiej partii Jobbik Dániel Z. Kárpát,

Opublikowano w Regionalne

W niedzielę w Cechu Rzemiosł zainaugurowało swoją działalność koło Młodzieży Wszechpolskiej w Inowrocławiu, z udziałem przedstawicieli struktur wojewódzkich. Pełnomocnikiem inowrocławskiego koła został Piotr Westfeld.

Opublikowano w Inowrocław

Jedna z bardziej znanych publikacji Jerzego Sulimy-Kamińskiego doczekała się audiobooka. ,,Most Królowej Jadwigi”, w pobliżu którego większość życia spędził pisarz, wciąż budzi w Bydgoszczy emocje. Nic dziwnego skoro opisuje on w sposób wyjątkowy Bydgoszcz z okresu międzywojennego, pozwalając poznać klimat naszego miasta sprzed kilkudziesięciu lat.

Opublikowano w Bydgoszcz

Uruchomienie środków unijnych z nowej perspektywy finansowej dla Polski idzie wolniej niż się spodziewano, a co za tym idzie konieczne będzie przesunięcie części inwestycji, które Rada Miasta Bydgoszczy zaplanowała jeszcze na bieżący rok.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 15 wrzesień 2015 10:06

Fitch pozytywnie ocenia finanse Bydgoszczy

Międzynarodowa agencja ratingowa Fitch Ratings ocenia perspektywy finansowe Bydgoszczy pozytywnie, przy tym oczekuje, że miasto utrzyma dobre wyniki operacyjne w średnim okresie i znacznie wyższą nadwyżką operacyjną od kosztów obsługi zadłużenia.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek w sępoleńskim ratuszu gościł wiceminister Paweł Olszewski. Głównym tematem jego spotkań z lokalnymi samorządowcami były inwestycje drogowe. Rząd planuje bowiem usprawnić komunikację w kierunku Koszalina, poprzez budowę obwodnic Sępólna i Kamienia Krajeńskiego. Są to inwestycje, o które od wielu lat zabiega społeczność lokalna.

Opublikowano w Krajna i Pałuki
wtorek, 15 wrzesień 2015 08:55

Obwodnica Strzelna ma szansę na realizację

Sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju Paweł Olszewski przyznaje, że budowa obwodnicy Strzelna będzie mogła być zrealizowana w ramach rządowego Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. W ramach tego programu planowane jest wydatkowanie kilku miliardów złotych w najbliższych latach.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

    9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

  • W rządzie trwają prace nad reformą finansowania samorządów i oddaniem im większej autonomi

    Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Wiadomości z regionu