Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 15 styczeń 2021
sobota, 16 styczeń 2021 00:02

Pociągi do Chełmży jednak pojadą

Od poniedziałku 18 stycznia pojadą cztery pary pociągów z Bydgoszczy Głównej, przez Fordon i Unisław do Chełmży. Jest to najświeższa informacja, bowiem niestety w ostatnich dniach, podobnie jak to było w pierwszej połowie grudnia, wszystko ważyło się prawie do ostatniej chwili. Taka formuła nie buduje jednak zaufania pasażerów do kolei.

Opublikowano w Bydgoszcz

W połowie października rząd wprowadził zakaz stacjonarnego funkcjonowania restauracji i innych obiektów gastronomicznych – jak zapowiadano na 2 tygodnie, aby wypłaszczyć krzywą zachorowań na COVID-19. Na 2 tygodniach się jednak nie skończyło, bowiem minęły już jakieś 3 miesiące, stąd też po zapowiedzi wydłużenia zakazu przynajmniej do końca stycznia, nieoficjalnie mówi się nawet o tym, że może to potrwać do kwietnia, części przedsiębiorców puszczają nerwy.

Opublikowano w Regionalne

Policjanci wraz z pracownikami sanepidu prowadzą na terenie Inowrocławia kontrole przestrzegania zaleceń sanitarnych. Kontrolowana jest głównie przestrzeń publiczna, w tym też punkty handlowe. Należy pamiętać, że od przestrzegania zaleceń sanitarnych zależy to czy uda nam się sprawnie przejść przez czas pandemii COVID-19.

Opublikowano w Inowrocław

 

Rada Miasta Bydgoszczy negatywnie zaopiniowała dzisiaj uchwaloną przez Sejmik Województwa w listopadzie uchwałę wyznaczającą Nadwiślański Park Krajobrazowy, uzasadniając to niekorzystnymi dla rozwoju miasta regulacjami. Oznacza to, że uchwała będzie musiała być poprawiona i ponownie przyjęta przez samorząd wojewódzki.

Opublikowano w Bydgoszcz

Nie jest prawdą, że RNA podawany w szczepionce przeciw COVID-19 zostaje przepisany na DNA – zapewniają eksperci Komitetu Genetyki Człowieka i Patologii Molekularnej PAN. Ostrzegają też przed wieloma innymi wprowadzającymi w błąd twierdzeniami „osób z tytułem naukowym”, dot. m.in. testów PCR.

 

Opublikowano w Magazyn

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o pomyśle radnego Szymona Roga, aby zorganizować loterię podatkową, w ramach której Bydgoszcz ufundowałaby pewną pulę nagród, która rozlosowana byłaby wśród osób płacących w Bydgoszczy podatki. W ten sposób radny chciałby zachęcić kolejne osoby do wybierania Bydgoszczy jako miejsca rozliczenia podatku dochodowego, co przynieść mogłoby miastu dodatkowe wpływy na realizowanie inwestycji. Sceptycznie do pomysłu podchodzi jednak skarbnik miasta Piotr Tomaszewski.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Sierpień 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Wiadomości z regionu