Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 01 grudzień 2014

W porównaniu z poprzednimi kadencjami Sejmiku, Bydgoszcz oraz powiaty z północno-zachodniej części kujawsko-pomorskiego, mają dość mocną reprezentacje. Monika Brodziak z Lepszej Bydgoszczy proponuje, aby powołać społeczny organ, który będzie wspierał radnych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Co prawda wicemarszałkiem został obecny wicewojewoda Zbigniew Ostrowski, który od pewnego czasu mieszka w Bydgoszczy. Do Zarządu Województwa został on wybrany jednak nie przez bydgoskie struktury PO (mające mandat demokratyczny), lecz nominowany przez wybranego w okręgu toruńskim Piotra Całbeckiego. Z reakcji bydgoskich działaczy PO można odnieść wrażenie, że tego wyboru nie akceptują.

Opublikowano w Regionalne

W piątek uczniowie prowadzonego przez Bydgoską Szkołę Wyższą Technikum Kolejowego byli pasażerami pociągu Pendolino na trasie Bydgoszcz – Warszawa. Przejazd testowy zorganizowała spółka PKP Intercity, która jest właścicielem włoskich pociągów, które za kilka tygodni powinny kursować na liniach rejsowych. Niestety pociągi Pendolino nie są planowane na trasach w naszym regionie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dobrą manierą stało się dzielenie miejsc w prezydiach pomiędzy przedstawicieli opcji rządzących oraz opozycji. Tak jest chociażby w Sejmie Rzeczypospolitej, gdzie kluby opozycyjne mają swoich przedstawicieli w prezydium, a także w poniedziałek Sejmik zdecydował o tym, że związany z powiatem inowrocławskim Adam Banaszak jako przedstawiciel klubu PiS zasiądzie w prezydium. W Inowrocławiu ta zasada jest obca.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 01 grudzień 2014 16:29

Radni złożyli ślubowanie

Kadencję 2014-2018 bydgoskiego samorządu można uznać już za zainaugurowaną. W poniedziałek w uroczystym posiedzeniu udział wzięli wszyscy radni, którzy złożyli ślubowanie. Wybór prezydium postanowiono odroczyć do piątku, tego też dnia ślubować będzie prezydent elekt Rafał Bruski.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 01 grudzień 2014 15:07

PO i PSL podzielili stołki. Całbecki marszałkiem

Piotr Całbecki będzie marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego przez trzecią kadencję z rzędu – tak uznali radni Sejmiku, choć radny Roman Jasiakiewicz próbował forsować kandydaturę Zbigniewa Pawłowicza, ta jednak spotkała się ze znacznie mniejszym poparciem. Jedynym reprezentantem naszej części województwa w Zarządzie Województwa będzie Zbigniew Ostrowski.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 01 grudzień 2014 12:09

Oficjalne wyniki II tury dla powiatu nakielskiego

W Szubinie, Kcyni i Sadkach w czasie II tury wyborów mieszkańcy wybrali zupełnie nowych burmistrzów. Różnice w liczbie głosów nie były jednak zbyt duże, co świadczy o dość wyrównanej stawce.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Na portalu społecznościowym Facebook minister polskiego rządu Teresa Piotrowska krytycznie odniosła się do nominowania przez Platformę Obywatelską Piotra Całbeckiego na marszałka województwa.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 01 grudzień 2014 08:59

Radny PiS obraził się na bydgoszczan?

Zaangażowany w kampanie Konstantego Dombrowicza radny Krystian Frelichowski, chyba zbytnio nie może przyjąć wyborczej porażki, dając do zrozumienia, że większość bydgoszczan nie potrafi podejmować racjonalnych decyzji.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 01 grudzień 2014 08:43

Bruski przekonał o 12 tys. więcej bydgoszczan

Ciężko mówić o tym, że II tura wyborów prezydenckich w Bydgoszczy była wyrównana. Z oficjalnych wyników wyborów wynika bowiem, że Rafał Bruski wygrał z Konstantym Dombrowiczem o 12.242 głosy, czyli prawie 15%.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu