Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 19 grudzień 2014

Pamiętnik Nikodema Trojanowskiego zachował się dzięki jego synowi ks. Janowi Trojanowskiemu. Wspomnienia zawarte w dzienniku zaczął pisać dość późno bo dopiero po ukończeniu 81. roku życia. Sporządzone zostały na podstawie zebranych notatek, posiadanych dokumentów i dowodów oraz pamięci pamięci bohatera, które sięgają do lat dzieciństwa. Historia pana Nikodema jest niezwykła, brał on udział w wielu ważnych wydarzeniach, które na zawsze odmieniły losy naszej Ojczyzny.

Opublikowano w Historia

W piątek odbyło się spotkanie zorganizowane przez Ministerstwo Skarbu Państwa pomiędzy toczącymi ze sobą spór PKN Orlen i związkowcami z Inowrocławskich Kopalni Soli ,,Solino”. Spotkanie nie przyniosło przełomu, stąd też protest głodowy będzie kontynuowany. Umówiono się na kontynuowanie rozmów w poniedziałek w Inowrocławiu.

Opublikowano w Inowrocław

Komisja Europejska zatwierdziła kształt Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa kujawsko-pomorskiego. Było to siódme podejście, gdyż poprzednie aplikacje były odrzucane przez Brukselę. Jednym z powodów złych ocen naszego RPO był zbyt mały udział inwestycji kolejowych, a to się po części poprawiło.

Opublikowano w Regionalne
piątek, 19 grudzień 2014 18:30

Nie przehandlować pierwszej gwiazdki

Prawie wszystkie sklepy wielkopowierzchniowe w Bydgoszczy sprzedaż zakończą w środę 24 grudnia o godzinie 14:00. Jest to efekt porozumienia zawartego pomiędzy NSZZ Solidarność Regionu Bydgoskiego oraz pracodawcami. Tylko dwie francuskie sieci będą prowadzić sprzedaż do godziny 15:00.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 19 grudzień 2014 14:08

13-latek za kierownicą przewoził rodzinę

Rutynowa kontrola drogowa w gminie Białe Błota zakończyła się dla policjantów dość niespodziewanie. Za kierownicą samochodu VW Golf siedział bowiem 13-latek, zaś obok niego 40-letni ojciec, który był pod wpływem alkoholu. Samochodem jechała także 43-letnia ciotka nieletniego kierowcy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Posłanka Anna Bańkowska wraz posłem SLD Tadeuszem Tomaszewskim pytała w sprawach bieżących o sytuację opiekunów niepełnosprawnych osób dorosłych, którzy otrzymują w świetle prawa niższe świadczenia, niż w przypadku niepełnosprawnych dzieci.

Opublikowano w Regionalne

Po długich negocjacjach Komisja Europejska zaakceptowała kształt Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa kujawsko-pomorskiego. Wśród możliwych inwestycji kolejowych znajduje się linia nr 356: Bydgoszcz – Szubin – Kcynia.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Nocne obrady Sejmu z środy na czwartek zasłynęły m.in. z awantury, która rozpoczęła się od tego, że posłanka prof. Krystyna Pawłowicz spożywała podczas obrad posiłek. I choć awantura związana była bardziej z zachowaniem innych posłów, których poniosły w tym momencie emocje, to nie zmienia to faktu, że jedzenie podczas obrad jest złamaniem pewnej kultury poselskiej i źle świadczy o posłance.

Opublikowano w Inowrocław

Od blisko 30 lat Kraków corocznie otrzymuje z budżetu państwa około 40 mln zł na rewitalizację swoich zabytków. Reszta Polski musi się zadowolić podziałem kwoty 80 mln zł. Obliczono, że na jeden krakowski zabytek przypada ponad 30-krotnie więcej pieniędzy, niż na pozostałe w kraju. Z tego też powodu zawiązało się porozumienie na rzecz zmiany zasad podziału funduszy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu