Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 12 grudzień 2014

Dzisiaj obchodzimy 33 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego przez Radę Państwa. Dla wielu Polaków rozpoczął się dość trudny okres internowania. W przeddzień tej rocznicy bydgoscy radni minutą ciszy uczcili ofiary tamtego okresu oraz przyjęli apel.

Opublikowano w Bydgoszcz

W skutek wyników wyborów samorządowych trzynastu posłów zrzekło się mandatów, aby służyć mieszkańcom jako samorządowcy. Wśród nich znalazł się Jarosław Katulski, do niedawana wiceprzewodniczący Komisji Zdrowia Sejmu RP, od pewnego czasu zaś radny Sejmiku oraz członek jego prezydium.

Opublikowano w Regionalne

Rada Miasta Bydgoszczy uznała na wniosek obywatela Mateusza Nesteroka, że ten organ uchwalając zasady kontroli biletów w komunikacji publicznej wkroczył w kompetencje prezydenta. Ratusz zamierza podjąć czynności naprawiające lokalne prawo, nie mniej jednak w tym świetle prawnym może się okazać, że nakładane w ostatnich latach kary na podróżnych bez ważnych biletów, były nie do końca legalne, a to otworzyć mogłoby drogę, do domagania się zwrotu.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 12 grudzień 2014 17:09

Tomasz Rega przewodniczącym Komisji Rewizyjnej

W piątek Rada Miasta Bydgoszczy wybrała składy komisji merytorycznych, które następnie się ukonstytuowały. W głosowaniu plenarnym wybrano także przewodniczącego najważniejszej z komisji, czyli Komisji Rewizyjnej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Po rezygnacji z funkcji dyrektora bydgoskiego Centrum Onkologii przez doktora Zbigniewa Pawłowicza, związanej objęciem mandatu radnego Sejmiku, Zarząd Województwa powołał na tę funkcję prof. Janusza Kowalewskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Po raz kolejny przypominam Państwu, że od niedzieli będzie obowiązywał nowy rozkład jazdy pociągów, stąd też apelujemy o sprawdzenie aktualnych godzin odjazdu przed udaniem się w podróż. Sprawdzamy, co się zmieni dla stacji Nakło nad Notecią.

Opublikowano w Krajna i Pałuki
piątek, 12 grudzień 2014 07:11

Kalendarz Bydgoski na rok 2015 już dostępny

Do sprzedaży trafił już wydawany corocznie przez TMMB Kalendarz Bydgoski. Nie jest to jednak typowy kalendarz, gdyż przede wszystkim mamy do czynienia ze zbiorem wielu ciekawych artykułów, które poświęcone są bydgoskiej historii, kulturze i tożsamości. To wszystko sprawia, że jest to pozycja wyjątkowa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu