Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 15 grudzień 2014

Biskup Jan Tyrawa oraz prezydent Rafał Bruski zapraszają bydgoszczan wspólne spotkanie przedświąteczne na Starym Rynku. Będzie okazja do wspólnego kolędowania oraz złożenia sobie wzajemnie życzeń świątecznych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dość poważne zarzuty można znaleźć w protokole Obwodowej Komisji Wyborczej z siedzibą w Salnie, która uczestniczyła w wyborach samorządowych w gminie Koronowo. Dowiedzieć się możemy bowiem, że sołtys wsi Byszewo przywiózł do lokalu wyborców, którzy najprawdopodobniej byli pod wpływem alkoholu.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 15 grudzień 2014 20:21

Klub Grota zaprasza na prelekcję o generale Jaruzelskim

Znany polski historyk i pracownik IPN dr Piotr Gontarczyk przedstawi w środę bydgoszczanom biografię gen. Wojciecha Jaruzelskiego. Spotkanie z historykiem odbędzie się w ramach 33 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego z inicjatywy bydgoskiego Klubu Grota. Wstęp wolny.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 15 grudzień 2014 17:37

Wchodzi w życie ustawa o odwróconej hipotece

Odwrócona hipoteka to mówiąc krótko, dodatkowe świadczenie emerytalne, w zamian za możliwość przejęcia nieruchomości przez bank po śmierci świadczeniobiorcy. Tego typu usługi w Polsce świadczone są od kilku lat, od dzisiaj funkcjonuje jednak prawo, które ma na celu ochronę korzystających z tego typu usług przed nadużyciami, głównie seniorów.

Opublikowano w Regionalne

Listopadowy numer magazynu historycznego ,,Mówią Wieki” budzą w naszym regionie duże emocje. Został on bowiem dofinansowany z budżetu województwa, zaś w bydgoskich środowiskach zawrzało z racji nierzetelnego przedstawienia historii tego miasta.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 15 grudzień 2014 15:42

W sprawie ,,schetynówek” bez zmian

Wojewoda Ewa Mes zatwierdziła ostatecznie listę rankingową projektów drogowych w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych na rok 2015. Ostateczną decyzję musi jednak podjąć do 20 grudnia Minister Administracji i Cyfryzacji.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 15 grudzień 2014 13:13

CBA dostanie pieniądze na siedzibę w Bydgoszczy

Na wniosek posłów Platformy Obywatelskiej w projekcie budżetu państwa na rok 2015 znajdzie się ponad 3 mln zł na otwarcie delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Bydgoszczy. W ciągu najbliższych miesięcy zatrudnionych ma zostać w naszym mieście około 30 funkcjonariuszy.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 15 grudzień 2014 10:50

Rozbito bandę przemytników narkotyków z Holandii

Centralne Biuro Śledcze zatrzymało 38 osób w województwach wielkopolskim i kujawsko-pomorskim, które są podejrzewane o przemyt narkotyków. W czasie zatrzymań zabezpieczono około 70 kg marihuany i mniejsze ilości innych specyfików. Wartość czarnorynkową zatrzymanych specyfików szacuje się na 2 mln zł.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 15 grudzień 2014 10:43

Kolejna porażka na koncie Zawiszy

Podbeskidzie Bielsko-Biała pokonało na swoim terenie Zawiszę Bydgoszcz 2:1. Po 19 kolejkach Zawisza ma na swoim koncie tylko 9 punktów ze stratą 8 do przedostatniej Korony Kielce. Niebiesko-czarni przegrali bowiem aż 14 spotkań.

Opublikowano w Sport

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu