Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 30 grudzień 2014
wtorek, 30 grudzień 2014 22:36

Łowiń stanie się oficjalnie Łowinem

Tradycją administracyjną w Polsce stało się, że w dniu 1 stycznia dochodzi do zmian administracyjnych o które wnioskują samorządowcy lub mieszkańcy. W gminie Pruszcz w powiecie świeckim za kilka godzin dojdzie formalnie do zmiany nazwy wsi Łowiń na Łowin.

Opublikowano w Regionalne

Od kilku dni bydgoscy internauci oburzają się na treści strony internetowej, która rzekomo ma promować walory Bydgoszczy, a w swoich treściach może przynieść efekt odwrotny, czyli zniechęcający turystów. Treści te dotarły już nawet do prezydenta Rafała Bruskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 30 grudzień 2014 18:09

Ostatnie godziny bytu Szarlejskich Hubów

Leżąca w gminie wiejskiej Inowrocław osada Szarlejskie Hub,y w momencie, gdy będziemy świętować Nowy Rok przestanie administracyjnie istnieć, choć praktycznie nie funkcjonuje od przełomu XIX i XX wieku.

Opublikowano w Inowrocław

Uroczyste ślubowanie przed bydgoskimi radnymi złożył Andrzej Kaczmarek, wieloletni dyrektor zespołu szkół na Czyżkówku. Objął on mandat po rezygnacji posłanki Grażyny Ciemniak. Na tym jednak nie koniec zmian w składzie osobowym Rady Miasta Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wczoraj na naszych łamach poruszyliśmy tematykę dofinansowywania przez Bydgoszcz wdrażania Biletu Metropolitarnego BiT City, który by w dużej mierze dublował funkcjonalność Bydgoskiej Karty Miejskiej. Te informacje okazują się jednak nieaktualne, gdyż projekt którego liderem jest Urząd Marszałkowski nie ma szans na realizację w roku 2015.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 30 grudzień 2014 11:23

Warszawska drużyna Bydgoszczy się wzmocniła

Posłanka Grażyna Ciemniak, która przez ostatnie lata pełniła funkcję zastępcy prezydenta, pożegnała się z radnymi Rady Miasta Bydgoszczy, przy czym deklarowała dalsza pracę na rzecz grodu Kazimierza Wielkiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu