Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 11 grudzień 2014
piątek, 12 grudzień 2014 00:26

Bydgoska PO walczy o życie

Napięcie wewnątrz kujawsko-pomorskiej Platformy Obywatelskiej sięgnęło zenitu. Nieoficjalnie mówi się już nawet, że bydgoskie struktury zawnioskowały do władz krajowych o rozwiązanie władz wojewódzkich. Wszystko zaczęło się od tego, że działacze z Bydgoszczy postawili się w kwestii wyboru marszałka. Warto spróbować poszukać powodu takiego działania, co wcale nie jest trudnym zadaniem.

Opublikowano w Bydgoszcz

12 grudnia 1860 roku w Szymborzu (dzisiaj dzielnica Inowrocławia) na świat przyszedł Jan Kasprowicz, wybitny polski poeta i dramaturg. Byli tacy, którzy stawiali go na równi z Adamem Mickiewiczem. Pisał dużo o Kujawach i górach w których się zakochał.

Opublikowano w Inowrocław
czwartek, 11 grudzień 2014 22:09

Z autostradą miało być inaczej

Po raz pierwszy w Polsce autostrady zaczęto planować w 1939 roku. Te koncepcje wówczas nie weszły w życie z powodu wybuchu II wojny światowej. Co jednak ciekawe, gdy w po roku 2000 wrócono do planów budowy autostrad, to w dużej mierze opierano się na przedwojennych koncepcjach. Wówczas zaplanowano bowiem drogę S-5 z Bydgoszczy do Poznania (Wrocław nie był częścią II Rzeczypospolitej).

Opublikowano w Bydgoszcz

W tym tygodniu odbyło się spotkanie senatorów Jana Wyrowińskiego i Jana Rulewskiego z marszałkiem Piotrem Całbecki, którego głównym tematem była trudna sytuacja w kujawsko-pomorskim samorządzie po wyborach.

Opublikowano w Regionalne
czwartek, 11 grudzień 2014 19:51

Społeczność bydgoskich sędziów się rozrasta

W środę prezydent Bronisław Komorowski w Belwederze wręczył nominację dla 35 sędziów. Wśród powołanych sędziów znajduje się Wiesław Łukaszewski, który będzie orzekał w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 11 grudzień 2014 18:37

Aleksandra dotrze do naszego regionu

W piątek przed południem do kujawsko-pomorskiego dotrze orkan Aleksandra, który przyniesie silny wiatr. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla naszego województwa ostrzeżenie I stopnia.

Opublikowano w Regionalne

Wczoraj poinformowaliśmy Państwa, że najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu zostaną zablokowane drogi krajowej w Inowrocławiu, Włocławku i Płocku, co ma być odpowiedzią na lekceważenie związkowców z Inowrocławskich Kopalni Soli ,,Solino” przez władzę. Pracownicy walczą m.in. o inwestycje jakie zobowiązała się zrealizować Petrochemia Płock w ramach pakietu socjalnego.

Opublikowano w Inowrocław

W środę policjanci, widząc dość nerwowo reagującego na ich widok 26-letniego kierowcę Saaba, chcieli zatrzymać go do kontroli, ten zaczął jednak uciekać.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na chwilę obecną jeszcze 34 rodzinny w kujawsko-pomorskim oczekują na pomoc w ramach kolejnej edycji ,,Szlachetnej Paczki”. Do wielkiego finału pozostały jednak niecałe dwie doby, stąd też jest to ostatni dzwonek, aby się zaangażować.

Opublikowano w Regionalne

Jak informuje bydgoskie wydanie ,,Gazety Wyborcze”, w środę doszło do szarpaniny z udziałem prezydent Elżbiety Rusielewicz, która miała zostać kilkukrotnie opluta. Nieoficjalnie ustaliliśmy, że osoba, która dopuściła się ataku jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości. Sprawę wyjaśnia obecnie policja.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Lipiec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu