Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 18 grudzień 2014
czwartek, 18 grudzień 2014 21:58

Podpisano umowę na rozwój BiT City

W środę Centrum Unijnych Projektów Transportowych podpisało z Zarządem Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej umowę na dofinansowanie projektów transportowych na terenie Bydgoszczy w ramach BiT City. Zakłada ona m.in. budowę nowej stacji kolejowej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zdaniem radnego Sejmiku Romana Jasiakiewicza wicemarszałek Zbigniew Ostrowski porzucił stanowisko pracy, za co zgodnie z kodeksem pracy należy się zwolnienie dyscyplinarne z wpisem do akt. Jasiakiewicz oczekuje, że taką decyzję podejmie wojewoda Ewa Mes wobec swojego niedawnego zastępcy.

Opublikowano w Regionalne
czwartek, 18 grudzień 2014 19:37

Trudnym tematem najprościej się nie zajmować

Dzisiaj mija 59 dzień protestu głodowego w Inowrocławskich Kopalniach Soli ,,Solino”. Patrząc na zaangażowanie władz państwowych i lokalnych parlamentarzystów, to można odnieść wrażenie, że jakby nic się nie działo i żadna głodówka nie była prowadzona. Mimo, że z punktu widzenia interesu naszego regionu, są w tej sprawie dość ważne wątki.

Opublikowano w Inowrocław

We wtorek mandat poselski objęła była zastępczyni prezydenta Grażyna Ciemniak, z pracy w ratuszu musiała zatem zrezygnować przynajmniej dzień wcześniej. Mamy zatem na stanowisku zastępcy prezydenta wakat. Co prawda zgodnie uzgodnieniami koalicyjnymi, dwa stanowiska u boku prezydenta Bruskiego ma objąć SLD, ale jak widzimy nikt do tego się nie śpieszy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Inowrocławscy kuracjusze za pobyt płacą do gminy podatek za czyste powietrze. Fundacja ClientEarth na łamach Gazety Wyborczej uważa, że w Inowrocławiu atmosfera zbyt czysta nie jest, stąd też kuracjusze mogą być nabijani w butelkę.

Opublikowano w Inowrocław
czwartek, 18 grudzień 2014 14:29

Sejm zakończył audyt w sprawie delegacji

Specjalny zespół kontrolny powołany przez marszałka Sejmu do zbadania prawidłowości rozliczania delegacji służbowych przez posłów zakończył pracę i opublikował raport końcowy. Dość poważne wątpliwości pojawiły się wokół szefa kujawsko-pomorskich struktur PiS posła Łukasza Zbonikowskiego.

Opublikowano w Regionalne
czwartek, 18 grudzień 2014 12:41

Kierowcy bydgoskiego PKS mogą zablokować Toruń

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy jeżeli będzie taka konieczność, to bydgoskie autobusy być może będą po Toruniu jeździć 20 km/h paraliżując ruch drogowy w tym mieście. Dodatkowo żaden związany z Urzędem Marszałkowskim autobus nie zostanie wpuszczony na bydgoski dworzec. Tak drastyczne środki mają być odpowiedzią na politykę marszałka.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przed północą głosami PO i PSL Sejm przyjął ustawę budżetową na rok 2015. Zdaniem ministra finansów Mateusza Szczurka jest to racjonalny i oszczędny budżet. Posłowie głosowali wczoraj także na ponad 100 poprawkami, które zgłaszali parlamentarzyści. Wśród nich znalazły się dotyczące bezpośrednio naszego regionu.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu