Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 29 grudzień 2014

Święta Bożego Narodzenia za nami, w czasie gdy wielu z nas świętowało w gronie rodzinny, liderzy związków zawodowych działających przy Inowrocławskich Kopalniach Soli ,,Solino” prowadzili protest głodowy. Sami w siedzibie ,,Solino” przy ulicy Świętego Ducha w Inowrocławiu jednak nie zostali.

Opublikowano w Inowrocław

Jeżeli ktoś jeździ codzienne do Torunia pociągami w ramach BiT City, a następnie korzysta z komunikacji publicznej w tym mieście, to z wdrożenia Biletu Metropolitarnego BIT City w przyszłym roku może być zadowolony. Pozostali bydgoszczanie ze swoich podatków dołożą się do tego, aby w Toruniu powstał elektroniczny bilet miesięczny.

Opublikowano w Bydgoszcz

W objętym wojną ukraińskim Donbasie mieszka około 100 Polaków, którzy mieli zostać przez polski rząd stamtąd ewakuowani do ojczyzny. Sprzedali swoje mieszkania i zwolnili się z pracy – okazuje się, że przedwcześnie, gdyż Polska w ostatniej chwili się z tej obietnicy wycofała.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 29 grudzień 2014 19:46

Radni chcieliby zwiększyć prestiż rad osiedli

Nie ma co się oszukiwać, rady osiedli w Bydgoszczy traktowane są z dużym dystansem, a wyborami do nich interesują się nieliczni. Dochodzi zatem nawet do sytuacji, że wybory są unieważniane z powodu zbyt małego zainteresowania mieszkańców. Na poniedziałkowym posiedzeniu Komisji Samorządności i Statutowo-Organizacyjnej przyznali, że te problemy dostrzegają i dlatego też chcą na najbliższą kadencję postawić sobie ambitne zadanie.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 29 grudzień 2014 18:24

Rok 2014 w rolnictwie pod znakiem sankcji rosyjskich

Wojna gospodarcza z Rosją jest faktem, co w Polce odczuwają przede wszystkim rolnicy. Instytut Rozwoju Rolnictwa im. Władysława Grabskiego podsumowują kończący się rok w rolnictwie.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 29 grudzień 2014 17:32

Inowrocław szykuje się do 96 rocznicy wyzwolenia

6 stycznia 1919 roku powstańcy pod wodzą kpt. Pawła Cymsa wyzwolili Inowrocław pod pruskiego panowania. Stolica Kujaw do końca powstania pozostała w rękach polskich. W przyszły poniedziałek, w przeddzień 96 rocznicy tego wydarzenia inowrocławianie uczczą pamięć Powstania Wielkopolskiego.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 29 grudzień 2014 17:10

Nie zanosi się na szybką sprzedaż KPEC-u

Gdy kilka miesięcy temu inicjatywa zablokowania sprzedania akcji Komunalnego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej nie została zablokowana przez radnych, to wydawało się wszystkim, że tego procesu nie da się zatrzymać. Problemem może się jednak okazać znalezienie odpowiedniego kupca.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 29 grudzień 2014 16:59

Po nowym roku nowa organizacja w ratuszu

Od 2 stycznia pracę w Urzędzie Miasta rozpocznie dwójka nowych prezydentów – Anna Mackiewicz i dotychczasowy dyrektor Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej Mirosław Kozłowicz. Natomiast z pracą pożegna się Grzegorz Dołkowski.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu