Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 04 grudzień 2014

Anna Mackiewicz i pełniący obecnie funkcję dyrektora ZDMiKP Mirosław Kozłowicz będą zastępcami Rafała Bruskiego. Sojusz Lewicy Demokratycznej uzyska także dwa stanowiska wiceprzewodniczący Rady Miasta Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 04 grudzień 2014 20:31

Dajmy opozycji przedstawiciela w prezydium

W poniedziałek radni nowej kadencji zebrali się po raz pierwszy. Po złożeniu ślubowania zdecydowano się przerwać obrady, które wznowione będą w piątek. Można się domyślać, że przyczyną takiego procedowania było brak ustaleń koalicyjnych na podział stanowisk w prezydium.

Opublikowano w Bydgoszcz

To nie jest tak jak próbują przedstawiać niektórzy przedstawiciele opozycji, że to wewnętrzny problem Platformy Obywatelskiej. To, że Bydgoszcz i północno-zachodnia cześć województwa nie posiada właściwej reprezentacji w Zarządzie Województwa, to jest problem nas wszystkich. Spłycanie tego do walk frakcyjnych to tak naprawdę próba umywania rąk.

Opublikowano w Regionalne

Bogusław Rasała poinformował nas, że biorący udział w proteście głodowym przewodniczący NSZZ Solidarność przy IKS Solino Jerzy Gawęda został zabrany do szpitala powiatowego, gdzie przebywa na oddziale kardiologicznym. Jerzy Gawęda jest także radnym powiatowym.

Opublikowano w Inowrocław
czwartek, 04 grudzień 2014 15:00

O historii górnictwa solnego na Kujawach

Dzisiaj górnicy obchodzą Barbórkę, czyli wspomnienie swojej patronki świętej Barbary. Uroczystości odbywają się głównie na Śląsku, choć Kujawy mają także swoją górniczą historię, którą niniejszą publikacją postaramy się przybliżyć.

Opublikowano w Inowrocław
czwartek, 04 grudzień 2014 14:31

SLD w kryzysie potrzebuje zmiany lidera?

Czy Leszek Miller po porażce w wyborach samorządowych powinien ustąpić ze stanowiska szefa Sojuszu Lewicy Demokratycznej? To pytanie zadaje sobie publicznie bydgoski działacz SLD Grzegorz Gruszka, który ma wątpliwości, czy ten polityk będzie wstanie odmienić partię od wewnątrz. Gruszka winni także bydgoskich działaczy PO za porażkę Bydgoszczy.

Opublikowano w Regionalne
czwartek, 04 grudzień 2014 13:36

Mostowa prawie jak za dawnych czasów

Od kilku dni ulica Mostowa jest już przejezdna, co prawda trwają jeszcze ostatnie prace wykończeniowe, ale już dzisiaj możemy cieszyć oko nowymi balustradami. Wkrótce zamontowane zostaną także stylowe latarnie. Z ulicy Focha w kierunku Starego Rynku zmierzać będziemy zatem w stylu międzywojennym.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 04 grudzień 2014 11:42

Poseł Zbigniew Girzyński odchodzi z PiS

Toruński poseł złożył rezygnacje z bycia członkiem partii oraz uczestnictwa w Klubie Parlamentarnym. Decyzja ta spowodowana ma być wątpliwościami wokół wyjazdów służbowych posła samochodem do Strasburga. To z kolei jest pokłosiem tzw. afery madryckiej.

Opublikowano w Regionalne

Katarzyna Kirstein-Piotrowska rządziła w podbydgoskiej gminie Białe-Błota ponad dekadę . Kres jej rządów przyniosły jednak wybory samorządowe, w II turze przegrała bowiem z Maciejem Kulpą dość srogo, gdyż ponad dwukrotną liczbą głosów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu