Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 14 grudzień 2014

W piątek Rada Miasta Bydgoszczy przyjęła uchwałę w sprawie oceny zabezpieczenia przeciwpowodziowego miasta. Ten dokument z jednej strony przedstawia aktualną ocenę zagrożenia, z drugiej zaś rekomenduje inwestycje, które mogłyby je zwiększyć. Do tego potrzebne będzie już jednak zaangażowania budżetu państwa, gdyż Bydgoszcz w roku 2014 na utrzymanie infrastruktury przeciwpowodziowej wyda niecałe 80 tys. zł.

Opublikowano w Bydgoszcz

W niedziele w życie wszedł nowy rozkład pociągów wszystkich przewoźników. Ruch kolejowy odbywał się w miarę sprawnie, choć pokaźne opóźnienie zaliczył przejeżdżający przez nasz region ekspres Gdynia – Berlin. Utrudnienia tego pociągu były jednak spowodowane awarią sieci trakcyjnej.

Opublikowano w Regionalne

Marcinowi Wrońskiemu do objęcia fotela prezydenta Inowrocławia zabrakło zaledwie 347 głosów. W pierwszym po wyborach wywiadzie dla Portalu Kujawskiego odnosi się do aktualnej sytuacji politycznej w województwie, wyrażając przy tym dezaprobatę, że inowrocławskie władze nie chcą budować partnerskich relacji z Bydgoszczą.

Opublikowano w Inowrocław
niedziela, 14 grudzień 2014 18:38

Nie prześpijmy 20 stycznia

Pozwalam się zwrócić do Państwa z pewnym apelem - Nieco ponad miesiąc pozostał do 95 rocznicy powrotu Bydgoszczy do Macierzy. Z punktu widzenia naszego miasta jest to wydarzenie przynajmniej na równi z 11 listopada 1918 roku. Czasu jest naprawdę nie wiele, więc pora rozpocząć wysiłki, aby się do tej daty godnie przygotować.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 14 grudzień 2014 16:55

Szczerbiec – symboliczne insygnium królewskie

W ostatnim czasie głośno zrobiło się o incydencie z Łodzi, gdzie policjanci uznali flagę narodowców ze ,,Szczerbcem” za symbol faszystowski. Z tego też powodu warto bliżej przyjrzeć się historii tego insygnium królewskiego oraz jego symbolice.

Opublikowano w Magazyn

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu