Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 23 grudzień 2014

Radny Roman Jasiakiewicz na poniedziałkowej sesji Sejmiku pytał marszałka o budzące duże negatywne emocje wydanie magazynu ,,Mówią Wieki”, które zostało współfinansowane ze środków unijnych i środków wojewódzkich. Odpowiedź ma uzyskać od marszałka na piśmie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Z Radia Pik dowiadujemy się, że wicemarszałek Zbigniew Ostrowski zorganizował w Bydgoszczy konferencje prasową, na której zapowiadał wzmocnienie bydgoskiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego. Naszej redakcji postanowił o tym fakcie nie powiadomić.

Opublikowano w Bydgoszcz

Radny Marek Nowak z Grudziądza nie zasiada już w komisji rewizyjnej. W poniedziałek radni podjęli bowiem stosowną uchwałę w tej sprawie. Zakaz łączenia funkcji wiceprzewodniczącego Sejmiku oraz członka komisji rewizyjnej reguluje ustawa.

Opublikowano w Regionalne

Od środy 24 grudnia autobusy i tramwaje w Bydgoszczy będą jeździły według wakacyjnych rozkładów. Oznacza to, że kursów będzie mniej. Ponadto dodatkowe ograniczenia będą wprowadzone 24 grudnia od godziny 17:30 z racji odbywających się w tym czasie spotkań wigilijnych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na wczorajszej sesji Sejmiku marszałek Piotr Całbecki pytany o kwestię wspierania połączeń realizowanych przez Kujawsko-Pomorski Transport Samochodowy z siedzibą we Włocławku stwierdził, że wytypowano zbyt dużo tras i jego intencją nie jest doprowadzenie do niezdrowej konkurencji z PKS Bydgoszcz.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zależne służbowo od prezydenta Ryszarda Brejzy Kujawskie Centrum Kultury nadal realizuje się w niesieniu informacji politycznej dla inowrocławian. Tym razem przez kilka godzin niesiony był nierzetelny przekaz na temat radnego opozycji Marcina Wrońskiego, który był w ostatnich wyborach prezydenckich głównym rywalem prezydenta Brejzy.

Opublikowano w Inowrocław
wtorek, 23 grudzień 2014 15:19

Przed świętami w przedwojennej Bydgoszczy

Na ulicach Bydgoszczy odbywa się obecnie zmożony ruch, szczególności bydgoszczanie upodobali sobie duże centra handlowe, ale na niedobór klientów nie mogą narzekać także mniejsze sklepiki. W ostatnich dniach odbywało się też wiele wiele spotkań opłatkowo-wigilijnych. A jak to wyglądało w Bydgoszczy przed wybuchem II wojny światowej.

Opublikowano w Bydgoszcz

W kończącym się właśnie roku mijała 80-ta rocznica śmierci dr Jana Biziela – lekarza, ale przede wszystkim wybitnego bydgoszczanina i wielkiego autorytetu dla dzisiejszych samorządowców. Można rzec, że idealnego patrona na rok 2014. Radni uznali jednak, że lepszym patronem będzie Kanał Bydgoski – odbyło się kilka różnego rodzaju imprez, tylko czy coś z tego pozostanie w naszej pamięci?

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu