Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 16 grudzień 2014

Radny Marcin Wroński zarzuca prezydentowi Inowrocławia i współpracującym z nim w poprzedniej kadencji radnym, że przyzwalają na dalsze zadłużanie miasta, co w jego opinii świadczy o braku troski o to, co będzie w przyszłości.

Opublikowano w Inowrocław

Bydgoski radny dr Stefan Pastuszewski uważa, że zasłużony dla polskiej historii magazyn ,,Mówią Wieki” publikując teksty pod tezy zamówione przez marszałka województwa zniżył się niskiego poziomu. Mowa o wydaniu sfinansowanym przez województwo kujawsko-pomorskie, gdzie pojawia się budzący duże kontrowersje w Bydgoszczy wywiad.

Opublikowano w Bydgoszcz

Park nad Kanałem Bydgoskim (okolice ul. Wrocławskiej), Aleje Jana Pawła II i Myślęcinek wzbogaciły się o 20 tys. sadzonek, które zostały posadzone przez właściciela szwedzkich sklepów IKEA, który wnosi obecnie obiekt handlowy w bydgoskim Fordonie. Budowa sklepu IKEA wymaga bowiem przebudowy układu drogowego przy ulicy Fordońskiej, która obecnie się dokonuje, z tego też powodu trzeba było usunąć część posadzonych w tym miejscu przez miasto roślin. IKEA w ramach rekompensaty musiała zazielenić inne rejony Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 16 grudzień 2014 21:29

W Sejmiku łamane jest prawo

Zgodnie z ustawą o samorządzie województwa członkiem komisji rewizyjnej Samorządu Województwa nie może być członek prezydium Sejmiku. W naszym województwie taka sytuacja ma jednak miejsce, czyli dochodzi do łamania prawa.

Opublikowano w Regionalne

Po odczytaniu przez Marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego roty ślubowania, nowi parlamentarzyści, w tym posłanka Grażyna Ciemniak wypowiedzieli symboliczne słowo - ślubuję.

Opublikowano w Bydgoszcz

Tak jak przewidywaliśmy, Komisja Regulaminowa i Spraw Poselskich Sejmu zajmie się projektem powołania komisji ,,Kontroli Inwestowania Środków Otrzymanych z Unii Europejskiej” dopiero w nowym roku. Z wnioskiem powołania nowej komisji zwrócił się Klub Parlamentarny SLD – według planu pracy Komisja Regulaminowa miała wydać opinię w listopadzie, ustaliliśmy, że nowym aktualnym terminem rozpatrzenia tego wniosku jest styczeń 2015 roku.

Opublikowano w Regionalne

Z powodu braku reakcji ze strony rządowej trwającą od dwóch miesięcy głodówką w Inowrocławskich Kopalniach Soli ,,Solino” dojdzie do zaostrzenia form protestu. W środę w godzinach szczytu zablokowane zostaną ulice: Poznańska, Staszica i Górnicza w Inowrocławiu, czyli drogi krajowe o znaczeniu tranzytowym. Niewykluczone, że w ramach solidarności zostanie zablokowany także Włocławek i Płock.

Opublikowano w Inowrocław

Misją PAH jest uczynić świat lepszy, głównie poprzez działalność humanitarną w krajach trzeciego świata. Przy okazji organizacja ta staje się doskonałym ambasadorem Polski na Świecie. Gdy myślimy o PAH to od razu pojawia się postać założycielki tej fundacji, będącej cały czas jej prezesem Janiny Ochojskiej. W środę na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego odbędzie się spotkanie otwarte z Ochojską.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu