Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 22 grudzień 2014
poniedziałek, 22 grudzień 2014 23:05

Budżet województwa na rok 2015 przyjęty

 

Tylko jeden radny głosował przeciw przygotowanemu przez Zarząd Województwa budżetowi na rok 2015. Nie oznacza to jednak, że polityka finansowa kujawsko-pomorskiego została oceniona przez wszystkich pozytywnie. Nie brakowało głosów, że pieniądze przejadaliśmy, zamiast inwestować w rozwój gospodarczy.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 22 grudzień 2014 21:46

Aura nie sprzyjała bydgoskiej Wigilii

W poniedziałek na Starym Rynku odbyła się IV Bydgoska Wigilia, na którą bydgoszczan zaprosił biskup Jan Tyrawa z prezydentem Rafałem Bruskim. Mimo padającego przez cały dzień deszczu znalazła się dość spora grupa bydgoszczan chcących się przełamać opłatkiem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych – w ostatnim roku 14% Polaków było świadkami przemocy w rodzinie. Tylko dwie na pięć zdecydowało się zgłosić ten fakt odpowiednim instytucją.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 22 grudzień 2014 18:42

Prymas Polak skończył 50 lat

W piątek swoje 50 urodziny świętował arcybiskup Wojciech Polak – Prymas Polski, a zarazem pasterz archidiecezji gnieźnieńskiej. Jednym z prezentów jakie otrzymał z tej okazji, był uroczyście oprawiony akt urodzenia, który otrzymał na spotkaniu opłatkowym w Urzędzie Miasta Inowrocławia, bo to na Kujawach spędził pierwsze lata swojego życia. Z kolei z Gniezna do Inowrocławia daleko nie jest.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 22 grudzień 2014 18:16

Sejmik niesolidarny z pracownikami Solino i Anwilu

Część radnych chciało, aby Sejmik Województwa kujawsko-pomorskiego wyraził solidarność z prowadzącymi od ponad 60 dni głodówkę pracownikami Inowrocławskich Kopalni Soli ,,Solino” oraz pracownikami Anwilu Włocławek, którzy sprzeciwiają się przenoszeniu części ich firmy do Płocka. Ta kwestia jednak dość poważnie podzieliła radnych.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 22 grudzień 2014 17:44

W Solino jest szansa na przełom

Efektem piątkowego spotkania w Ministerstwie Skarbu Państwa były poniedziałkowego rozmowy pomiędzy przedstawicielami pracowników Inowrocławskich Kopalni Soli ,,Solino”, a władzami spółki oraz osobami reprezentującymi właściciela zakładu – PKN Orlen. Do porozumienia jeszcze nie doszło, stąd też część związkowców będzie kontynuować protest głodowy, jednakże jak się dowiadujemy są duże szansę na przełom.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu