Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 09 grudzień 2014

W listopadowym wydaniu magazynu historycznego ,,Mówią wieki” pojawia się wywiad z profesorami Jarosławem Kłaczkowskim i Krzysztofem Mikulskim, w którym przedstawiają historię regionu z perspektywy toruńskiej, z którą jako bydgoszczanie nie musimy się zgadzać. Wydawnictwo to dofinansowywane jest przez marszałka województwa.

Opublikowano w Bydgoszcz

W najbliższej perspektywie unijnej, czyli do roku 2020, będziemy zajmować się głównie inwestycjami drogowymi i kolejowymi. W przypadku tych pierwszych mamy zapóźnienia z poprzedniej perspektywy jak chociażby S-5, zaś wokół kolei w Europie obecna perspektywa się tak naprawdę kręci. O transporcie wodnym się mówi mniej, choć wszystko zanosi się na to, że to będzie w latach 2020 – 2030 główny kierunek inwestowania.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 09 grudzień 2014 20:27

Poseł Olszewski ma dostać awans

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że poseł Platformy Obywatelskiej z Bydgoszczy Paweł Olszewski przymierzany jest do funkcji Sekretarza Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zaledwie 347 głosów więcej zdecydowało o tym, że Ryszard Brejza kolejną kadencję będzie prezydentem Inowrocławia. Wygrał zatem właściwie o włos. Walka o utrzymanie władzy była zapewne dla niego bardzo wyczerpująca i kosztowała wiele nerwów. Z tego też powodu grupa radnych postanowiła mu to zrekompensować poprzez podwyższenie uposażenia swojemu prezydentowi.

Opublikowano w Inowrocław
wtorek, 09 grudzień 2014 19:34

Pedros Cup wyprowadza się z nad Brdy

Halowe zawody lekkoatletyczne z cyklu Pedros Cup po raz pierwszy nie odbędą się w Bydgoszczy. Główny sponsor zawodów Strauss Cafe Poland chce rozwijać zawody, a takich możliwości nie daje bydgoska hala ,,Łuczniczka”, w której nie ma jak zorganizować chociażby konkurencji biegowych.

Opublikowano w Sport

Prokuratura Apelacyjna w Gdańsku wyznaczyła słupską prokuraturę do zbadania zawiadomień złożonych przez posła Łukasza Krupę i inne osoby, dotyczące nakłaniania przez marszałka Piotra Całbeckiego i senatora Michała Wojtczaka dyrektora Centrum Onkologii Zbigniewa Pawłowicza do rezygnacji z pełnienia funkcji radnego Sejmiku.

Opublikowano w Regionalne

Fundacja Batorego podejmie rozmowy z premier Ewą Kopacz, aby pojawiły się jasne zapisy w prawie, które będą gwarantować przewodniczenie gminnym Komisjom Rewizyjnym przez przedstawicieli opozycji. No bo jak przedstawiciel koalicji rządzącej wspólnie z prezydentem, ma go kontrolować rzetelnie? W Inowrocławiu taka patologiczna sytuacja będzie miała miejsce.

Opublikowano w Inowrocław

Prezydent Rafał Bruski w piątek oficjalnie rozpoczął II kadencję, nazwisk swoich zastępców jeszcze oficjalnie nie przedstawił, choć nieoficjalnie pojawia się wielu kandydatów. Istnieje duża szansa na to, że ktoś z SLD będzie odpowiadał za nadzór nad spółkami komunalnymi.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zdaniem Stanisława Biegi z Centrum Zrównoważonego Transportu jest to możliwe, gdyż stan infrastruktury kolejowej daje duże możliwości, konieczne będzie jednak zainwestowanie w nowe pociągi i odpowiednie ułożenie rozkładów jazdy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców przyjrzał się wynagrodzeniom pracowników Urzędów Wojewódzkich i okazało się, że kujawsko-pomorskie znajduje się w tej dziedzinie w czołówce, choć średnie wynagrodzenie zwykłych pracowników znajduje się już poniżej średniej krajowej. My z kolei postanowiliśmy się przyjrzeć wynagrodzeniu marszałka województwa.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu