Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 02 grudzień 2014

Po rezygnacji doktora Zbigniewa Pawłowicza z funkcji dyrektora Centrum Onkologii zaczynają się spekulacje o jego następcy. W Urzędzie Marszałkowskim pojawiła się koncepcja, aby był to były wicemarszałek Edward Hartwich, zaś doktor Pawłowicz ma inną kandydaturę.

Opublikowano w Bydgoszcz

W opinii Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszcz marszałek Piotr Całbecki przekształcił województwo kujawsko-pomorskie w prywatny folwark. Dlatego dla walki z tego typu patologiami należało by zmienić prawo, aby marszałkowie pochodzili z bezpośrednich wyborów powszechnych, a nie byli wybierani przez działaczy partyjnych. TMMB zwraca się z apelem do bydgoskich parlamentarzystów, o podjęcie w trybie pilnym zmian w ordynacji wyborczej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Radny Sejmiku Roman Jasiakiewicz uważa, że Prokurator Generalny Andrzej Seremet powinien zbadać wypowiedzi radnego Zbigniewa Pawłowicza, który przyznał, że obiecano mu stanowisko w zamian za wycofanie się z kandydowania do Sejmiku. Na temat bieżącej sytuacji województwa Jasiakiewicz udzielił nam wywiadu.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 02 grudzień 2014 20:50

Lufthansa ma już ofertę lotów transferowych

Do Amsterdamu, Brukseli czy Moskwy będziemy mogli polecieć na jednym bilecie z Bydgoszczy, z międzylądowaniem we Frankfurcie. Niemiecki przewoźnik pierwsze loty z i do naszego miasta wykona w marcu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza uważa, że sytuacja na rynku wieprzowiny jest tragiczna. Wszystko zaczęło się przed rokiem, gdy Rosja wprowadziła embargo na eksport tego mięsa. Zdaniem rolników polskie władze nie zrobiły nic, aby pomóc rozwiązać ten kryzys.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 02 grudzień 2014 16:37

Lewica straciła powiat nakielski

Wybory samorządowe okazały się w kujawsko-pomorskim bardzo bolesne dla Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Działacze najbardziej ubolewają nad utratą władzy we Włocławku, jednak bolesne porażki partia Leszka Millera odnotowała także w powiecie nakielskim, w którym jeszcze przecież kilka miesięcy temu triumfowała w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Według naszych informacji na chwilę obecną Zbigniew Ostrowski pełni nadal funkcję wicewojewody, od wczoraj jest także dodatkowo wicemarszałkiem województwa. Łączenie obu funkcji jest niezgodne z polskim prawem, ale pojawia się przy tej okazji też pytanie natury praktycznej – kto mu wypłaca wynagrodzenie za dzień dzisiejszy?

Opublikowano w Bydgoszcz

Na dzisiejszej konferencji prasowej z udziałem radnych PO w Sejmiku z Bydgoszczy oraz prezydenta Rafała Bruskiego padło wiele gorzkich słów na temat zachowania toruńskich działaczy tej partii. Były dyrektor Centrum Onkologii mówił wprost, że próbowano go przekupić stanowiskiem w zamian za rezygnacje z kandydowania do Sejmiku.

Opublikowano w Regionalne

W ubiegłym tygodniu na Starym Rynku otwarty został dyskont spożywczy portugalskiej sieci Biedronka. Pewne emocje budziły już od dawna plany otwarcia sklepu, gdyż wiele osób obawiało się, że spadnie prestiż turystyczny bydgoskiej starówki. W ostatnich dniach otrzymujemy jednak skargi czytelników, którzy uważają, że Biedronka swoje logotypy prezentuje zbyt nachalnie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Słowo ,,bojkot” w tytule mógłbym zamienić na wojnę bo doszliśmy już niestety do takiej sytuacji. Zawisza zmierza pewnym krokiem do spadku do I ligi, a miasto nie może się nim pochwalić. Wydaje się zatem, że po roku powinna przyjść jakaś refleksja z różnych stron.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Lipiec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu