Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 05 grudzień 2014
piątek, 05 grudzień 2014 22:38

Zawisza przegrywa ze Śląskiem

Po niezbyt zachwycającym meczu w Bydgoszczy miejscowy Zawisza przegrywa ze Śląskiem Wrocław 0:1. Jedyna bramka padła w 86 minucie, a jej strzelcem jest Sebastian Mila.

Opublikowano w Sport

Wieś Chełmce leży w Kujawach Zachodnich, w powiecie inowrocławskim, w gminie Kruszwica. Miejscowość jest siedzibą parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Oddalona jest 12 km od Kruszwicy. Wieś położona jest na drodze wiodącej z Gniezna do Włocławka.

Opublikowano w Historia

Sesja budżetowa Sejmiku zapowiedziana na połowę grudnia została przełożona o przynajmniej tydzień. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że przyczyną takiego stanu rzeczy jest fakt, że Zarząd Województwa nie może normalnie pracować z powodu nieodwołania powołanego w poniedziałek na funkcję wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego z funkcji wicewojewody.

Opublikowano w Regionalne

W szczególności w internecie dość popularne stają się inicjatywy bojkotowania producentów, bądź sieci handlowych. Przyczyny są różnie – obraźliwa reklama, przekonania polityczne właściciela, złe traktowanie pracowników, często ma to jakieś znaczenie światopoglądowe. To ja pozwalam sobie zadać pytanie, czy potrafimy być tylko przeciwko czemuś, a już nie potrafimy być za czymś.

Opublikowano w Magazyn

Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy ,,Flandria”, którego główną siedzibą w Polsce jest Inowrocław składa wszystkim wolontariuszom serdeczne życzenia i dziękuje za ich pomysły, realizację, pomocną dłoń, wytrwałość, wrażliwość i ogrom włożonej pracy. Tym, którzy nie są jeszcze zaangażowani zaś składa ofertę współpracy.

Opublikowano w Inowrocław

Oficjalnie w piątek prezydent Rafał Bruski rozpoczął II kadencję. W czasie uroczystej sesji Rady Miasta złożył ślubowanie i wygłosił inauguracyjne przemówienie. Prezydent mówił m.in. o konieczności współpracy ze wszystkimi radnymi na rzecz bydgoszczan, o to może być jednak trudno, tak przynajmniej można wywnioskować z zachowania niektórych rajców.

Opublikowano w Bydgoszcz

Funkcję przewodniczącego Rady Miasta Bydgoszczy obejmie doktor Zbigniew Sobociński. Prowadzący profilaktykę lekarską wieloletni samorządowiec, od 2006 roku pełniący funkcję wiceprzewodniczącego.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 05 grudzień 2014 15:57

Radni rozpoczęli nową kadencję od awantury

Wydająca się prostą procedura wyboru prezydium Rady Miasta Bydgoszczy przyniosła wiele emocji. Były wzajemne oskarżenia koalicji i opozycji, a jedno z tajnych głosowań trzeba było ponowić, gdyż jego wynik nie był zadowalający. Zbyt dobrze radni VII kadencji zatem nie rozpoczęli.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 05 grudzień 2014 14:29

Wicemarszałek cały czas wicewojewodą?

Z informacji jakie do nas docierają cały czas premier Ewa Kopacz nie przyjęła dymisji wicewojewody kujawsko-pomorskiego Zbigniewa Ostrowskiego, który w poniedziałek objął stanowisko wicemarszałka. Sytuacja jest kuriozalna, gdyż zgodnie z prawem obu funkcji nie wolno przecież łączyć.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu