Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: środa, 17 grudzień 2014

W budżecie państwa na rok 2015 nie zapisano żadnych środków na rekultywacje terenów skażonych przez Zachem. Stosowną poprawkę próbował przeforsować poseł Piotr Król, nie miał on jednak zbytnio na to szans, gdy nawet posłowie Platformy Obywatelskiej z Bydgoszczy zagłosowali przeciwko.

Opublikowano w Bydgoszcz

Około 200 osób blokowało po południu ruch na skrzyżowaniu ulic: Górniczej, Staszica i Poznańskiej. Protestowali oni wobec braku zainteresowania władz państwowych sytuacją w Inowrocławskich Kopalniach Soli ,,Solino”. Nowa forma protestu przyniosła efekt w postaci zaproszenia na spotkanie mediacyjne organizowane przez Ministerstwo Skarbu Państwa.

Opublikowano w Inowrocław
środa, 17 grudzień 2014 19:57

Dworzec wyspowy odzyskuje swoje piękno

Przebudowa bydgoskiego dworca to z jednej strony budowa nowoczesnego obiektu, którą możemy obserwować od ulicy Dworcowej, ale także rewitalizacja zabytkowego obiektu, który znajduje się po między peronami – popularnego kilku piętrowego dworca wyspowego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Prezydent Rafał Bruski zdecydował przyznać Medale Prezydenta Bydgoszczy czwórce pracowników naukowo-dydaktycznych Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego. Wyróżnienie zostali: prof. zw. Katarzyna Rymarczyk, prof. zw. Jerzy Sulikowski, prof. zw. Andrzej Łęgowski i prof. nazw. Violetta Przech.

Opublikowano w Bydgoszcz

W podbydgoskiej gminie Unisław (powiat chełmiński) wybory do rady gminny odbędą się ponowne wybory. Dokładniej ponownie zagłosują mieszkańcy okręgu nr 3 obejmującego część sołectwa Unisław. Zdaniem Sądu Okręgowego w Toruniu wybory w tym okręgu są nieważne.

Opublikowano w Regionalne
środa, 17 grudzień 2014 11:58

Na marzec rozpisano już kolejne wybory

W przypadający w niedzielę 8 marca Dzień Kobiet odbędą się wybory uzupełniające w Więcborku (powiat sępoleński) i Gąsawie (powiat żniński) do Rad Gmin. W przypadku jednomandatowych okręgów wyborczych, gdy wygaśnie mandat radnego, powinny zostać przeprowadzone wybory uzupełniające.

Opublikowano w Regionalne

W 2015 roku kujawsko-pomorskie będzie miało do dyspozycji w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, popularnie nazywanego ,,schetynówkami” ponad 60 mln zł. Do powiatu nakielskiego trafią ponad 3 mln zł, za które zrealizowane będą trzy inwestycje.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu