Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: środa, 10 grudzień 2014

W środę w Myślęcinku miało miejsce uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod bydgoskie centrum targowe. Budowę wykona firma Skanska, zaś inwestorem jest podległy miastu Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny. Wartość tej inwestycji to ponad 34 mln zł.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 10 grudzień 2014 22:42

Były zastępca prezydenta wicewojewodą?

Zbigniew Ostrowski składając dymisję wyraził wolę rezygnacji z funkcji wicewojewody. Co prawda wskutek różnych okoliczności nie została ona jeszcze przyjęta, lecz domniemywać należy, iż jest to tylko kwestią czasu. Powoli zatem koalicja rządząca musi zacząć się zastanawiać nad jego zastępcą.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 10 grudzień 2014 20:10

Województwo funkcjonuje na pół gwizdka

Od kontrowersyjnej sesji Sejmiku, na której wybrano nowy Zarząd Województwa z marszałkiem Piotrem Całbeckim na czele minęło już 10 dni. Temat ucichł, ale województwo normalnie nie funkcjonuje, bo Zbigniew Ostrowski jednocześnie jest wicewojewodą i wicemarszałkiem, czyli łączy funkcję niezgodnie z prawem. Próbuje się przechodzić z tym stanem rzeczy do porządku dziennego, ale tak się po prostu nie da.

Opublikowano w Regionalne

W dniu 14 grudnia corocznie PKP wprowadza nowy rozkład jazdy dla wszystkich przewoźników. Z tego powodu uczulamy podróżnych o sprawdzenia aktualnego rozkładu jazdy, gdyż wprowadzonych będzie wiele korekt.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 10 grudzień 2014 18:08

Związkowcy z PKN Orlen zablokują trzy miasta

W przyszłym tygodniu może dojść do zablokowania dróg krajowych w Inowrocławiu, we Włocławku i w Płocku. NSZZ Solidarność w związku z lekceważeniem głodujących pracowników Inowrocławskich Kopalni Soli ,,Solino” planuje podjąć bardziej radykalne kroki.

Opublikowano w Inowrocław

Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu opublikował wstępne dane na temat bezrobocia w województwie kujawsko-pomorskim. Prawie na całym jego terenie odnotowywano wzrost liczby zarejestrowanych bezrobotnych. Najwięcej przybyło ich na terenie powiatu inowrocławskiego.

Opublikowano w Inowrocław

W październiku Dziennik Gazeta Prawna powołując się na orzeczenia sądów administracyjnych we Wrocławiu i w Kielcach napisała, że regulaminy dotyczące zasad przeprowadzania kontroli biletów komunikacji publicznej powinny być ustalone przez prezydenta miasta, a nie Rade Miasta, tak jak ma to miejsce w wielu miastach, w tym też Bydgoszczy. Podjęto w nad Brdą już działania w celu naprawy obecnego porządku prawnego.

Opublikowano w Bydgoszcz

W piątek Rada Miasta Bydgoszczy ma przegłosować skład komisji merytorycznych. Z tego też powodu w tym tygodniu powinniśmy poznać ich przewodniczących. W poniedziałek w tej sprawie spotkali się przewodniczący klubów, ale z informacji jakie do nas docierają mamy cały fiasko.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu