Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 08 grudzień 2014
wtorek, 09 grudzień 2014 00:43

Bydgoski radny Kopyść

Postać członka Zarządu Województwa Sławomira Kopyścia stała się elementem drwin po tzw. aferze taśmowej we Włocławku, gdy w rozmowie z posłanką Domicelą Kopaczewską, będącej jego promotorką polityczną, nazywa siebie ,,wioskowym głupkiem”.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przejazd autobusem z Sępólna Krajeńskiego do Torunia zajmuje obecnie około 200 minut, czyli ponad 3 godziny. Podróż samochodem to około 100 minut, czyli w opinii Stanisława Biegi z Centrum Zrównoważonego Transportu transport publiczny jest mało atrakcyjny, przez co mogą pojawiać się problemy z rentownością.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Prezydent Rafał Bruski wraz z grupą radnych modlił się o łaskę Ducha Świętego dla rządzących Bydgoszczą w kadencji 2014-2018. Eucharystii przewodniczył bp. Jan Tyrawa, który w swojej filozoficznej homilii próbował skłonić radnych do refleksji na temat obecności Boga w życiu publicznym.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jak wynika z informacji opublikowanej na stronie internetowej Sejmu RP mandat poselski Jarosława Katulskiego wygasł w piątek 5 grudnia. Oznacza to, że przez ponad tydzień niezgodnie z prawem był zarówno posłem i radnym.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 08 grudzień 2014 17:19

Bydgoszczanin wyróżniony za bycie cichym bohaterem

Tadeusz Centek ma 93 lata, urodził w odradzającej się po zaborach Polsce, jest weteranem wojennym. Ostatnie 25 lat pracuje jako wolontariusz w bydgoskim hospicjum im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki na Wyżynach. Co miesiąc część swojej emerytury przekazuje na cele charytatywne.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 08 grudzień 2014 13:37

Bezrobotnych mimo jesiennej pory ubywa

Stopa bezrobocia w Bydgoszczy znajduje się poniżej 8%, co jest najniższym wskaźnikiem w całym województwie kujawsko-pomorskim, gdzie poziom bezrobocia jest ponad dwukrotnie wyższym. Listopada był miesiącem, w którym odnotowano spadek liczby zarejestrowanych osób bez pracy. Możemy z tego powodu coraz bardziej śmiele mówić, że mamy do czynienia z pewnym ożywieniem gospodarczym.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 08 grudzień 2014 13:16

Poważne zarzuty wobec marszałka Sikorskiego

Tygodnik ,,Wprost” zarzuca marszałkowi Sejmu Radosławowi Sikorskiemu, że jako Minister Spraw Zagranicznych w latach 2007-2014 na podróże prywatnym samochodem po Polsce pobrał 80 tys. złotych. PiS domaga się od premier Ewy Kopacz jego dymisji.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

W styczniu, a dokładniej w dnia 22 tego miesiąca do Sejmu wpłynął projekt uchwały posłów SLD, którzy chcą powołania sejmowej komisji ,,Kontroli Inwestowania Środków Otrzymywanych z Unii Europejskiej”. Tego samego miesiąca projekt ten trafił do Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich, gdzie utknął na dobre.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 08 grudzień 2014 11:29

Nowy Inowrocław chce odchudzić wydatki na radnych

Wybrany radnym Marcin Wroński przedstawił już swoją pierwszą inicjatywę uchwałodawczą, która zakłada zmniejszenie liczby komisji stałych w Radzie Miejskiej, gdyż w jego opinii jest ich za dużo, a generują niepotrzebne koszty związane z wypłacaniem dodatków dla ich przewodniczących. W skali kadencji budżet Inowrocławia zyskać mógłby około 100 tys. zł.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu