Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 06 styczeń 2022

Dalsze prace nad projektem ustawy o weryfikacji covidowej odbędą się na wtorkowym posiedzeniu sejmowej Komisji Zdrowia - poinformował PAP przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia Tomasz Latos.

 

Opublikowano w Regionalne

Tradycji stało się zadość – 6 stycznia przypada Święto Objawienia Pańskiego, które w polskiej tradycji, ale też innych narodów, wspominamy jako wspomnienie nawiedzenia dzieciątka Jezus przez trzech mędrców ze wschodu, którzy przybyli oddał mu pokłon i złożyć dary. Od wielu lat w Polsce tego dnia odbywają się barwne korowody.

Opublikowano w Bydgoszcz

6 stycznia 1919 roku wojska Powstania Wielkopolskiego dowodzone przez kpt. Pawła Cymsa zajęły Inowrocław. Na tamten czas Inowrocław był drugim po Poznaniu, największym miastem zajętym przez powstańców. Dzisiaj mija 103. rocznica wyzwolenia Inowrocławia, tradycyjnie 6 stycznia w Inowrocławiu obchodzone są uroczystości związane z Powstaniem Wielkopolskim, tak było również i dzisiaj.

Opublikowano w Inowrocław

Problem z niedoborem chipów na globalnym rynku uderzył najpierw w branżę motoryzacyjną, powodując przestoje w fabrykach samochodów i zmuszając koncerny do ograniczenia produkcji. W efekcie, według ACEA, w samej Europie sprzedaż nowych samochodów spadła o nawet kilkadziesiąt procent. Kryzys rozlał się już także na inne branże, w tym m.in. na producentów komputerów.

Opublikowano w Magazyn

W 2021 roku specjalna komórka bydgoskiej Straży Miejskiej przeprowadziła blisko 1,8 tys. kontroli palenisk, w celu zbadania czy nie dochodzi do spalania niedozwolonych substancji oraz przestrzegania uchwały antysmogowej Sejmiku Województwa, która zakazuje stosowania gorszej jakości paliwa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      

Wiadomości z regionu