Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 04 listopad 2014

Z sondażu opracowanego na grupie tysiąca respondentów metodą wywiadu ulicznego wynika, że największym poparciem cieszy się prezydent Rafał Bruski, ale jego poparcie wynosi zaledwie 19%. Sondaż ten zrealizowano na grupie tysiąca respondentów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wojewoda ogłosiła listę rankingową dla projektów drogowych, które uzyskają wsparcie z budżetu państwa w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych popularnie nazywanego ,,schetynówkami”. Na rok 2015 kujawsko-pomorskie otrzyma 60 mln zł, do powiatu inowrocławskiego trafi jednak tylko 1,8 mln zł.

Opublikowano w Inowrocław

Dzisiaj w Filharmonii Pomorskiej odbyła się Konwencja Wojewódzka Prawa i Sprawiedliwości. Była to jedyna konwencja wojewódzka organizowana w Bydgoszczy, gdyż PO i SLD postawiło na konwencje organizowane w Toruniu.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 04 listopad 2014 20:34

Ku Młynom w końcu przejdziemy

Od końca czerwca chcąc przejść ze Starego Rynku na Wyspę Młyńską musieliśmy przechodzić trasą okrężną, z powodu trwających na moście wzdłuż ulicy Ku Młynom prac rewitalizacyjnych. Kilka dni temu zostały one zakończone, a most ponownie oddany do użytku pieszym i kierowcom.

Opublikowano w Bydgoszcz

Po 15 dniach głodówki w siedzibie Inowrocławskich Kopalni Soli ,,Solino” zakład odwiedziła wojewoda Ewa Mes, która wzięła udział w spotkaniu z przedstawicielami pracowników oraz właściciela zakładu PKN Orlen. Uzgodniono, że w najbliższych dniach mają rozpocząć się negocjacje.

Opublikowano w Inowrocław

O ile w wyborach do Rady Miasta Bydgoszczy partia Janusza Palikota idzie pod wspólnymi listami z SLD, to w wyborach do Sejmiku kandydaci Twojego Ruchu startują pod swoim szyldem. Do głosowania na nich zachęcała dzisiaj Kazimiera Szczuka, jedna z ikon walki o równouprawnienie w Polsce, która była kandydatką z kujawsko-pomorskiego do Parlamentu Europejskiego.

Opublikowano w Regionalne

Kandydatka na prezydenta Bydgoszczy Anna Mackiewicz zapowiada powołanie pełnomocnika ds. równouprawnienia, który miałby zajmować się problemami dyskryminacji części bydgoszczan. Jak bowiem wielokrotnie podkreślała, jej celem jest sprawienia, aby Bydgoszcz była miastem, w którym wszyscy mieszkańcy się dobrze czują.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na wtorkowym posiedzeniu Rada Ministrów procedowała nad przyjęciem Kontraktami Terytorialnymi dla 9 województwa. Ostatecznie dwa projekty zostały odrzucone, dla województwa łódzkiego i kujawsko-pomorskiego.

Opublikowano w Regionalne

Kandydat na burmistrza Szubina Artur Michalak, który w ostatniej kadencji był przewodniczący Rady Powiatu w Nakle w rozmowie z nami podsumowuje obecną kadencję  i mówi o wyzwaniach na przyszłość – m.in. bliższej integracji z Bydgoszczą, przez co może się zwiększyć atrakcyjność życia w Szubinie.

Opublikowano w Krajna i Pałuki
wtorek, 04 listopad 2014 10:46

Dziwna Bydgoszcz: Stragan w centrum miasta

Bloger Andrzej Różański umieścił w internecie notkę, w której przypomina lata świetności kina Pomorzanin przy ulicy Gdańskiej i konfrontuje to obecnymi czasami, gdy niegdyś perełka centrum Bydgoszczy pełni rolę straganu z tanimi perfumami. Notkę tę nazwał ,,Bydgoski wstyd”.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Sierpień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
  • Szkoły nie przygotowują uczniów na wejście w dorosłość. Oceny wciąż ważniejsze od kompetencji przyszłości i kreatywności

    Około 40 proc. uczniów, zarówno szkół podstawowych, jak i średnich, uważa, że popełnienie błędu oznacza, że nie są mądrzy – wynika z raportu „Mogę wszystko. Co na to współcześni uczniowie?” Fundacji Teach for Poland. Obawa przed byciem tak odbieranym powoduje także, że wielu z nich nie zadaje pytań, kiedy czegoś nie wiedzą. – W konsekwencji za kilkanaście lat będziemy społeczeństwem, które będzie się bało innowacji i zmian – ocenia Katarzyna Nabrdalik, prezeska Fundacji Teach for Poland. Wielu uczniów regularnie stawia sobie cele i do nich dąży, ale często kojarzą się one z ocenami. To wyniki w nauce, a nie rozwój umiejętności, są traktowane jako wyznacznik sukcesu.

  • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

    Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

Wiadomości z regionu