Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 24 styczeń 2022

Obserwujemy sytuację w szkołach, jeśli chodzi o liczbę ognisk i ich liczebność, jeżeli osiągniemy krytyczny próg, to być może decyzje podejmiemy z dnia na dzień – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski pytany o możliwość wprowadzenia nauki zdalnej w szkołach.

Opublikowano w Regionalne

Wyniki badań wód podziemnych w rozpatrywanym obszarze, wskazują jednoznacznie, iż wody podziemne w rejonie instalacji DNT są silnie zanieczyszczone – czytamy w raporcie końcowym, który na zlecenie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska opracowano dla oceny stanu faktycznego działki, na której do 2013 roku funkcjonowała instalacja do produkcji DNT Zachemu. Podsumowanie badań opracowano w grudniu 2020 roku.

Opublikowano w Bydgoszcz

W 2020 roku zespół naukowy dzisiejszej Politechniki Bydgoskiej w ciągu kilku tygodni opracował prototyp polskiego respiratora, który zyskał wstępnie bardzo wysokie oceny. Masowa produkcja jednak pomimo upływu kolejnego 1,5 roku się nie rozpoczęła. Zdaniem posła Jana Szopińskiego premier Mateusz Morawiecki powinien objąć patronat nad tym wynalazkiem.

Opublikowano w Bydgoszcz

W weekend w powiecie inowrocławskim policjanci skontrolowali blisko 500 publicznych obiektów, w tym w szczególności punkty handlowe i galerie, sprawdzając czy mieszkańcy respektują obostrzenia, w tym przede wszystkim nakaz zakrywania ust i nosa w przestrzeni zamkniętej. Nie obyło się bez mandatów.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 24 styczeń 2022 16:38

Od jutra krótsza kwarantanna i izolacja

W Dzienniku Ustaw opublikowano w poniedziałek rozporządzenie skracające do siedmiu dni czas odbywania kwarantanny dla osób narażonych na zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Zacznie obowiązywać od wtorku.

Opublikowano w Magazyn

Stwierdzono, iż zaprezentowany respirator dorównuje respiratorom obecnie znajdującym się w użytkowaniu w szpitalach, a w niektórych funkcjach je przewyższa – tak o respiratorze CoViVENTIL UCM02, którego prototyp opracowano na Politechnice Bydgoskiej, pisze wiceminister edukacji i nauki Włodzimierz Bernacki, opierając się na ocenach polskich specjalistów. Jak na razie powstało tylko 10 tego typu urządzeń, wszystkie traktowane są jako prototypowe.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Wiadomości z regionu