Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: środa, 26 styczeń 2022

W niedzielę WOŚP zagra po raz 30; tegoroczne hasło i cel to: "Przejrzyj na oczy". W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy planuje zakup sprzętu pozwalającego szybko wychwytywać i korygować wady wzroku wśród dzieci. Wczoraj (środa) natomiast Rada Miasta Bydgoszczy postanowiła symbolicznie uczcić dzieło WOŚP, nazywając nazwą tej inicjatywy dwa wiadukty.

Opublikowano w Bydgoszcz

Po godzinie 15 na zdalnej sesji Rady Miasta Bydgoszczy prezydent Rafał Bruski poinformował, że uzyskano wszelkie formalne zgody na ponowne otwarcie Mostu Uniwersyteckiego. Drogowcy oddawanie obiektu do użytkowania kierowców mają rozpocząć już dzisiaj (środa), najpóźniej nastąpi to jutro, zatem kwestia ponownego otwarcia mostu to kwestia godzin.

Opublikowano w Bydgoszcz

W tym tygodniu pojawiła się w mediach branżowych informacja o tym, że na Śląsku Tauron zbuduje największą farmę fotowoltaiczną w Polsce. Porównywalna, albo i nawet większa instalacja powstać ma w Sosnówcu pod Janikowem. Ta inwestycja nie ma już jednak tak głośnego ,,pijaru”.

Opublikowano w Inowrocław

Kilka dni ,,odtajnione” zostały odtajnione wyniki badań, które wskazują, że na kolejnym obszarze mamy do czynienia z ogromnym skażeniem, spowodowanym przez dawne zakłady chemiczne Zachem. Koszty rekultywacji całego obszaru w Łęgnowie szacuje się wstępnie w miliardach złotych. W Ministerstwie Środowiska zrodziła się koncepcja specustawy, która miałaby rozpocząć oczyszczenie tego terenu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Uczniowie klas V-VIII podstawówek i uczniowie szkół ponadpodstawowych wszystkich klas przechodzą na naukę zdalną od czwartku do końca ferii zimowych, czyli do 27 lutego – powiedział we wtorek szef MEiN Przemysław Czarnek.

 

Opublikowano w Regionalne

W grudniu mieliśmy w kujawsko-pomorskim 1,4 tys. nadmiarowych zgonów, w skali 2021 roku 6 tys., czyli więcej niż wynosi populacja Więcborka. Z jednej strony słyszymy apele, chociażby wojewody o noszenie maseczek i przestrzeganie reguł, z drugiej strony panuje powszechne przekonanie, że to wszystko to martwe prawo, na co wpływ ma też bierność lokalnego sanepidu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Wiadomości z regionu