Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 11 styczeń 2022

Szacuje się, że ponad połowa ludności Europy będzie zakażona wariantem koronawirusa Omikron w sześć do ośmiu kolejnych tygodni - poinformował we wtorek dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na Europę dr Hans Kluge.

 

Opublikowano w Regionalne

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że jest szansa, iż jeszcze w styczniu pojedziemy Mostem Uniwersyteckim, który zamknięty dla ruchu został w lutym ubiegłego roku, z uwagi na zagrożenie katastrofą budowlaną. To dobry czas, aby podsumować koszty związane z naprawą, bo te niematerialne związane z wyłączeniem z ruchu ważnego mostu są raczej niepoliczalne.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza otrzymał od funkcjonariuszy CBA wezwanie z gdańskiej prokuratury, na przesłuchanie w charakterze podejrzanego. Sprawa dotyczy afery fakturowej w Inowrocławskim ratuszu z 2017 roku. Głos w tej sprawie zabrał były premier, uważany przez wielu za lidera opozycji, Donald Tusk.

Opublikowano w Inowrocław

W połowie ubiegłego roku pojawił się problem z porozrzucanymi śmieciami dość blisko panteonu Żołnierzy Wyklętych, co powodowało niesmak niektórych środowisk, niekiedy nawet dość dosadnie prezentowany. Po m.in. naszej interwencji ratusz nakazał posprzątanie terenu, ale problem odpadów na tym cmentarzu trzeba rozwiązać systemowo. Ratusz przed Nowym Rokiem zlecił opracowanie koncepcji i projektów budowlanych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Podwyżki cen gazu i energii to jeden z powszechniejszych tematów rozmów Polaków w ostatnim czasie. Średnio opłaty za gaz dla przeciętnego odbiorcy wzrosną o ponad 50%, ale w przypadku spółdzielni mieszkaniowych w Sępólnie Krajeńskim może być to nawet ponad 200%.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

W ubiegłym tygodniu bydgoscy policjanci zajmujący się przestępczością narkotykową we współpracy z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego zatrzymali w Bydgoszczy 52-latka. Oprócz sporej ilości narkotyków natrafili także na kilka sztuk broni palnej z ostrą amunicją.

Opublikowano w Bydgoszcz

– Długoterminowe rekomendacje dotyczące rynku energii elektrycznej w Polsce mogą być tylko jedne. Zakończmy ten karnawał konsumpcji i wejdźmy w inwestycje, przeprowadźmy transformację energetyczną, bo nic nas od niej nie ochroni – mówi Grzegorz Onimichowski, ekspert Instytutu Obywatelskiego. Jak ocenia, spośród wdrożonych przez rząd instrumentów, które mają ochronić odbiorców przed rosnącymi cenami energii i gazu, tylko część ma szansę się sprawdzić, reszta ma zaś charakter propagandowy. Kiedy natomiast instrumenty osłonowe przestaną obowiązywać i nastąpi powrót do bazowych stawek, Polska – która już wcześniej miała jedne z najwyższych cen hurtowych energii elektrycznej w całej UE – prawdopodobnie wróci na pozycję lidera pod tym względem.

Opublikowano w Regionalne

Pod koniec 2020 roku opublikowany został raport Stowarzyszenia Społeczny Rzecznik Pieszych w Bydgoszczy, w którym niezależni eksperci wskazali, że najbardziej niebezpieczne przejście dla pieszych w Bydgoszczy znajduje się przy ulicy Nakielskiej na wysokości ulicy Wrocławskiej. W ubiegłym tygodniu temu przejściu przyjrzeli się policjanci z drona, a dokładniej zachowaniu kierowców i pieszych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Wiadomości z regionu