Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 21 styczeń 2022

W październiku Rada Miasta Bydgoszczy uchwaliła nowe stawki za parkowanie w strefie płatnego parkowania oraz zdecydowała poszerzeniu jej granic. Nowe opłaty będą obowiązywać od 1 lutego, natomiast poszerzenie granic strefy jest w pewnym sensie inwestycją, której terminu zakończenia na dzisiaj nie ma.

Opublikowano w Bydgoszcz

Port Lotniczy Bydgoszcz jak dotąd ekonomicznie przynosi straty (owszem przynosi korzyści w innych obszarach, np. pozwala organizować międzynarodowe wydarzenia), bilans finansowy dodatkowo pogorszyła światowa pandemia, która uderzyła w całą branżę lotniczą. Znacznie finanse lotniska może poprawić utworzenie wielkiej ,,farmy fotowoltaicznej”.

Opublikowano w Bydgoszcz

Piąta fala pandemii stała się faktem. Nie ma już wątpliwości, że służba zdrowia będzie narażona na nienotowaną dotąd presję. Dlatego musimy chronić sam system ochrony zdrowia; zwielokrotnimy możliwości systemu testowania - powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki.

Opublikowano w Regionalne
piątek, 21 styczeń 2022 15:19

Ruszyły prace na ul. Armii Krajowej

Na osiedlu Nowym ruszyła kolejna inwestycja. Firma wkroczyła na ul. Armii Krajowej. Wykonawca rozpoczął prace od zdemontowania starego chodnika po stronie bloków 1-3 oraz 5. W tym miejscu chodnik zyska nową nawierzchnię z kostki betonowej. Przygotowany został kanał technologiczny oraz zasilający oświetlenie przejść na odcinku zdemontowanego chodnika. Ruszyły również roboty ziemne na odcinku od skrzyżowania z ulicą Marii Konopnickiej do budynku nr 5.

Opublikowano w Inowrocław

Od pewnego czasu władze Politechniki Bydgoskiej przygotowują się do budowy Akademickiego Centrum Sportu, byłoby to uzupełnienie rozbudowy fordońskiego kampusu uczelni (przy wsparciu finansowym rządu i województwa). Prace budowlane związane z centrum sportowym mają ruszyć w lutym, w czwartek 20 stycznia prezydent Rafał Bruski oficjalnie przekazał uczelni w formie darowizny działkę, na której obiekty te powstaną.

Opublikowano w Bydgoszcz

Skrócony okres przebywania na kwarantannie chcemy wprowadzić od poniedziałku – powiedział w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski. Kwarantanna ma być skrócona do siedmiu dni.

Opublikowano w Regionalne

Polska energetyka oparta jest na węglu, który uznawany jest za bardzo nieekologiczne paliwo. Unia Europejska w swojej polityce chce natomiast znacząco ograniczać emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Pod tym względem paliwo gazowe jest znacznie lepsze dla środowiska od węgla.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Wiadomości z regionu