Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 28 styczeń 2022

Ponad 3 lata torowisko pomiędzy Rondem Bernardyńskim a Babią Wsią jest wyłączone z eksploatacji. Torowisko wyłączone zostało po tym, gdy inwestycje prowadzone na sąsiedniej nieruchomości doprowadziły do uszkodzenia budynków poprzez zachwianie strukturą geologiczną terenu. Torowisko miało być odbudowane w ramach rozbudowy ulicy Kujawskiej – Kujawska już prawie gotowa, a Toruńskiej wciąż prace nie ruszyły.

Opublikowano w Bydgoszcz

CIECH, jeden z największych koncernów chemicznych w Europie Środkowo-Wschodniej, przekaże 200 tys. najwyższej jakości maseczek ochronnych na potrzeby organizacji 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Grupa po raz kolejny włącza się w organizację wydarzenia po to, by zapewnić bezpieczeństwo organizatorom i wolontariuszom tej wyjątkowej akcji charytatywnej. Certyfikowane maseczki ochronne klasy FFP3, zgodne ze standardem europejskim EN 149:2001 oraz posiadające atest Polskiego Zakładu Higieny, zostały wyprodukowane w zakładzie CIECH w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

,,Przejrzyj na oczy” - to hasło 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który wskazuje na cel tegorocznej zbiórki, a będzie to zakup sprzętu do lepszej diagnostyki wad wzroku u dzieci oraz do ich leczenia. Finał odbędzie się w niedzielę 30 stycznia.

Opublikowano w Regionalne
piątek, 28 styczeń 2022 16:56

Kruszwica rozpoczyna obchody 600-lecia

Nazywana Legendarną Stolicą Polski, znana z legend o Popielu, którego zjadły myszy. W czerwcu przypadnie 600-lecie nadania Kruszwicy praw miejskich na prawie magdeburskim w Żninie. Gościem tych obchodów ma być premier Mateusz Morawiecki.

Opublikowano w Kruszwica

Pracujemy nad dalszym skróceniem kwarantanny – poinformował w piątek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Opublikowano w Regionalne
piątek, 28 styczeń 2022 12:20

Akt wandalizmu przed siedzibą bydgoskiego PiS

W środę wieczorem w na profilu Strajku Kobiet pojawiło się zdjęcie tablicy przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości oblanej czerwoną cieczą, która zabrudziła również elewację budynku. Wszystko wskazuje na to, że był to polityczny happening, ale z uwagi na jego formę, pracownicy biur poselskich zgłosili sprawę na policję.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ciężko jest pojąć wypowiedzi radnych, którzy troszczą się bardziej o interes mieszkańców mniejszych gmin, niż o interes bydgoszczan, który reprezentują, z których podatków otrzymują diety. Niestety w środę krzykliwa grupa radnych doprowadziła do bezprecedensowej sytuacji pokazując, że można. Jednocześnie pokazali, że nie dorośli do zasiadania w Radzie Miasta.

Opublikowano w Bydgoszcz

Budowa wielopoziomowego – 6 kondygnacji – rozpoczęła się jesienią 2020 roku i miała potrwać około roku. Wizualnie obiekt sprawia wrażenie bliskiego ukończeniu, ale wciąż nie ma planów otwarcia go. Jak się dowiadujemy – najprawdopodobniej prace budowlane zakończą się do końca kwietnia.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Wiadomości z regionu